Opublikowano:

Kolejne porażki - Zdjęcie główne

WiadomościTenis stołowy IV Liga

Tenis stołowy IV Liga

Sowiogórscy wysoko pokonani w Stroniu Śląskim. Jak przypuszczaliśmy trudno było o lepszy wynik. Gwiazdą meczu była Anna Węgrzyn, która straciła tylko 0,5 punktu w grze podwójnej z siostrą przeciw Danielowi Jabłońskiemu z Mateuszem Łabą. Od początku pojedynku przewaga była po stronie gospodarzy. Po trzech zwycięstwach prowadzili 3:0. Pierwszy punkt zdobył Wojciech Korbas w pojedynku z Danielem Majewskim i wynik brzmiał 3:1. Drugi raz dwoma punktami gospodarze prowadzili po drugiej grze podwójnej i po zwycięstwie dwójki Jabłoński - Mateusz Łaba. Potem było już gorzej i przewaga Śnieżnika oscylowała między trzema i pięcioma punktami. Tak się też zakończył ten mecz wynikiem 10:5. Niestety nasze przewidywania dotyczyły też Piasta, który nie sprostał liderowi w hali CTS-u. Robert Garbowski starał się zmobilizować cały skład do ostatniego meczu pierwszej kolejki spotkań. Niestety choć do gry było gotowych sześciu zawodników (zabrakło Tomasza Perczyńskiego), to jednak Piast nie zagroził liderowi. Od początku pojedynku goście przeważali zdecydowanie. Jedynymi przyjemnymi momentami był dramatyczny pojedynek w grze podwójnej Czarnecki-Wiśnicki przeciw dwójce Okrzesik-Rafa ł Malisz i Czarnecki -Okrzesik. W pierwszej grze noworudzianie przegrywali już 1:2, by wygrać w setach 3:2. W drugiej będącą walką o honor, bo przedostatnią grą przy stanie meczu 1:9 Czarnecki pokonał Okrzesika w setach 3:2. Chwilę potem Wiśnicki przegrał 0:3 ze Żmiją i ustalił wynik na 2:10. Druga połowa rozgrywek dla Piasta będzie więc bardzo ciężka, ale są też dobre wiadomości. Do sekcji w charakterze sekretarza wrócił Marian Woźniak. Jedną z pierwszych jego decyzji było ogłoszenie naboru do sekcji dziewcząt i chłopców roczników 2004-2006.