Reklama

Komisja o koronawirusie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Starostwo Powiatowe w Kłodzku

Komisja o koronawirusie - Zdjęcie główne

foto Fot. Starostwo Powiatowe w Kłodzku

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Spotkanie komisji zdominowało omówienie aktualnej sytuacji związanej z zagrożeniem epidemicznym wywołanym przez wirus SARS-CoV-2

W Starostwie Powiatowym w Kłodzku pod przewodnictwem Macieja Awiżenia - Starosty Kłodzkiego została zwołana w nowym składzie na lata 2020-2023, Komisja Bezpieczeństwa i Porządku przy Staroście. Komisja składa się z 25 członków, która zbiera się przynajmniej raz w roku, oraz w szczególnych sytuacjach kryzysowych. W skład komisji wchodzą m.in.: Piotr Marchewka, Waldemar Bicz - radni delegowani przez Radę Powiatu Kłodzkiego, przedstawiciele Komendy PPSP, Straży Granicznej, Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku, Kierownik Oddziału ITD w Kłodzku, Prokurator Rejonowy w Kłodzku wskazany przez Prokuratora Okręgowego w Świdnicy, Dyrektor PCPR w Kłodzku, Powiatowy Inspektor Sanitarny, Dyrektor ZOZ w Kłodzku. Spotkanie komisji zdominowało omówienie aktualnej sytuacji związanej z zagrożeniem epidemicznym wywołanym przez wirus SARS-CoV-2 oraz sprawy związane z ostatnim zagrożeniem powodziowym, które wystąpiło w powiecie kłodzkim. Omówiono dotychczasowe działania służb oraz organizację i koordynację ich działań. Komisja podsumowała, że konieczne będzie wystąpienie do Wojewody Dolnośląskiego z wnioskiem o zwiększenie ilości punktów poboru wymazów do badań na obecność wirusa SARS-CoV-2, ponieważ już w tej chwili, do punktu w kłodzkim szpitalu przyjeżdżają oprócz mieszkańców naszego powiatu, mieszkańcy z powiatu dzierżoniowskiego i powiatu ząbkowickiego. Z tego powodu tworzą się tam bardzo długie kolejki oczekujących na wymaz. Pozostałymi omawianymi tematami posiedzenia było m.in.: - przygotowanie służb do okresu zimowego, - informacja o stanie organizacyjnym i planowanych działaniach GOPR w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa w górach powiatu kłodzkiego w okresie zimowym, - funkcjonowanie Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego na terenie powiatu kłodzkiego, - przedstawienie projektu budżetu powiatu na rok 2021 w części dotyczącej zarządzania kryzysowego - przyjęcie propozycji i planu pracy komisji na rok 2021, - podsumowanie przez przedstawiciela Policji trwającego przez cały wrzesień programu p.n.: Bezpieczna Droga do Szkoły.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy