Reklama

Mniej dziur

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Mniej dziur - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Drogi w gminie Nowa Ruda nie będą remontowane. Na remonty dróg w gminie Radków przyznano 1,5 mln zł

Mieszkańcy Gminy Nowa Ruda nie mają powodów do zadowolenia. Wnioski o dofinansowanie remontu gminnych dróg złożone przez wójt Adriannę Mierzejewską do Wojewody Dolnośląskiego zostały ocenione na tyle słabo, że nie zostaną dofinansowane. A to oznacza, że w tym roku nie dojdzie - przynajmniej za pieniądze z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych do przebudowy 600-metrowych odcinków dróg w Koszynie, Sokolcu, Bartnicy (dz. 269/2), Świerkach koło kościoła oraz 100-metrów we Włodowicach (Rzędzina). Nie dojdzie też z tych pieniędzy do przebudowy 2,5-kilometrowej drogi w Bieganowie oraz prawie 600-metrowego odcinka w Świerkach i 200-metrowego w Dworkach. Samorządowcy chcieli też za pieniądze uzyskane z dotacji przebudować mosty w Świerkach oraz w Ludwikowicach Kł. W planach były też przebudowy: 115-metrowego odcinka drogi w Bożkowie do posesji nr 104, 415-metrowego odcinka drogi w Czerwieńczycach koło budynku nr 33 oraz 800-metrów w Dzikowcu, 220-metrów w Sokolcu i 900-metrów w Ludwikowicach Kł. (ul. Batorego). Nie załapał się też do dofinansowania wniosek na remont kilku dróg w Jugowie.

Powody do zadowolenia mają za to mieszkańcy ul. Zagórze w dzielnicy Słupiec. Jeszcze w tym roku, dzięki 205 tys. zł z ministerialnej dotacji - remontu doczeka się ich droga na odcinku prawie 2 kilometrów. Natomiast Gmina Radków otrzymała aż 1,5 mln zł na remont dróg w Ścinawce Dolnej (600 metrów), Ratnie Górnym (146 metrów) i Radkowie (800 metrów). Na dofinansowanie załapały się wnioski dotyczące remontów dróg w Radkowie (570 metrów i 250 metrów), Ścinawce Dol. (450 metrów i 150 metrów), Ratnie Dolnym (150 metrów i 70 metrów, Raszkowie (120 metrów i 325 metrów), Ratnie Górnym (90 metrów). A w Nowej Rudzie na dofinansowanie nie załapały się wnioski dotyczące remontu 500-metrowego odcinka drogi wewnętrznej ul. Zagórze w dzielnicy Słupiec (dojazd do budynku nr 46) i 185-metrowego odcinka ul. Węglowa Wola.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy