Projekt zainicjowała Wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego Ewa Kopacz, wspierając Obywateli w walce o równy dostęp do leczenia. Jego założeniem jest przeznaczenie środków na politykę zdrowotną w obszarze leczenia niepłodności, w tym finansowanie procedur medycznych wspomaganej prokreacji, między innymi in vitro. Ma być to co najmniej 500 milionów złotych rocznie.
W projekt, poza politykami, zaangażowało się wiele znanych osób, między innymi Małgorzata Rozenek-Majdan.
Pod adresemtakdlainvitro.pl znajdziecie formularz do zbierania podpisów. Proszę! Zaangażujcie się. Kartę do zbiórki podpisów można wydrukować i wypełnić ją podpisami znajomych, rodziny, sąsiadów. Są dostępne także w moich biurach poselskich. Pierwsze podpisy już zebrane!
- poinformowała dwa dni temu Monika Wielichowska.
Szacuje się, że w na niepłodność choruje około 3 milionów osób
Od 15 do 20% par starających sie o dziecko zmaga się z problemem niepłodności, a to oznacza, że każdy z nas zna taką parę i dlatego powinniśmy zapewnić im możliwość leczenia, a więc przyłączyć się do zbierania podpisów.
- Niepłodność jest klasyfikowana przez WHO jako choroba cywilizacyjna.
- W Polsce w 2021 r. liczba urodzeń spadła najbardziej od zakończenia II Wojny Światowej.
- Najskuteczniejszą metodą leczenia niepłodności jest in vitro. Jest znane i stosowane na świecie od ponad 40 lat.W Polsce pierwsze dziecko poczęte metodą in vitro przyszło na świat w 1987 roku.
- W wyniku rządowego programu Premier Ewy Kopacz w latach 2013-2016 na świat przyszło co najmniej 22 191 dzieci i dzieci te rodzą się dalej.
- Za opracowanie metody In vitro, jej twórca - Robert Geoffrey Edwards - otrzymał Nagrodę Nobla 4 października 2010 roku.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.