Reklama

Można już zgłaszać projekty do budżetu obywatelskiego Nowej Rudy na 2024 rok

Opublikowano:
Autor:

Można już zgłaszać projekty do budżetu obywatelskiego Nowej Rudy na 2024 rok - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od środy, 1 lutego mieszkańcy mogą składać swoje propozycje do budżetu obywatelskiego Nowej Rudy na 2024 rok. Na ich realizację ratusz przeznaczył 300 tys. zł.

Urząd Miejski w Nowej Rudzie wraz z mieszkańcami współtworzą budżet obywatelski od 2018 roku, kiedy to po raz pierwszy odbyło się głosowanie na projekty, których realizacja odbyła się w 2019 r.

Czym jest budżet obywatelski?

Budżet obywatelski, zwany również partycypacyjnym, jest demokratycznym procesem, w ramach którego mieszkańcy współdecydują o wydatkach publicznych w mieście w perspektywie kolejnego roku budżetowego.

To właśnie z puli budżetu partycypacyjnego są m.in modernizowane stare i tworzone nowe place zabaw, siłownie plenerowe oraz inne obiekty sportowe i rekreacyjne, remontowane chodniki i orgaznizowane imprezy kulturalne.

Trzeba przyznać, że z roku na rok rośnie zainteresowanie budżetem obywatelskim, niestety nie idzie za tym wzrost puli pieniędzy przeznaczonych na jego realizację – 300 tys. zł. Do tej pory można było zgłaszać przedsięwzięcia o wartości maksymalnie 50 tys. złotych. Jednak w Budżecie Obywatelskim Nowa Ruda 2024 czeka nas spora zmiana. W tym roku do realizacji wybranych zostanie 10 projektów po maksymalnie 30 tys. zł

Masz pomysł - zgłoś swoją propozycję

Od 1 lutego do 5 maja mieszkańcy Nowej Rudy mogą składać swoje propozycje do budżetu obywatelskiego na rok 2024, przy czym wnioski powinny spełniać pewne wymogi zarówno formalne, jak i merytoryczne.

Propozycję zadania do zrealizowania w ramach budżetu obywatelskiego może zgłosić każdy mieszkaniec miasta Nowa Ruda, który w roku przeprowadzania głosowania ukończy 15 lat.

Zgłaszanie propozycji zadań do budżetu obywatelskiego dokonuje się na formularzu zgłoszeniowym wraz z odpowiednimi załącznikami. Wzór formularza zgłoszeniowego propozycji zadania do budżetu obywatelskiego można pobrać ze strony internetowej urzędu miejskiego.

Osoba, o której mowa w ust. 1 może zgłosić co najwyżej dwie propozycje zadań.

Każde zgłoszone zadanie musi być poparte przynajmniej 20 podpisami mieszkańców Miasta Nowa Ruda. Listę poparcia można pobrać można pobrać ze strony internetowej urzędu miejskiego.

Formularze zgłoszeniowe należy składać w Sekretariacie Urzędu Miejskiego w Nowej Rudzie, Rynek 1 pok. 13. Formularze można również składać poprzez platformę Budżetu Obywatelskiego Miasta Nowa Ruda (strona https://nowaruda.budzet-obywatelski.org), lub jako przesyłkę listową (decyduje data otrzymania przesyłki).

Formularze zgłoszeniowe należy składać w terminie wynikającym z Harmonogramu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy