Reklama

Muzeum zamiast remizy

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: foto: dolny-slask.org.pl

Muzeum zamiast remizy - Zdjęcie główne

foto foto: dolny-slask.org.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Noworudzka firma budowlana należąca do Dominika Konefała podejmie się przebudowy zabytkowej remizy strażackiej w Suszynie i przystosuje ją do pełnienia funkcji muzeum minerałów.

Stara, zabytkowa remiza strażacka w Suszynie ma zostać przebudowana. W miejscu, w którym dotychczas znajdowała się nieczynna remiza powstanie muzeum minerałów. Z kolei budynek świetlicy wiejskiej zostanie rozbudowany do tego stopnia, że znajdzie w nim siedzibę Suszyńskie Centrum Kultury i Tradycji. W budynku, gdzie teraz mieści się remiza powstanie pomieszczenie ekspozycyjne minerałów oraz podręczny magazynek. Wykonany zostanie nowy dach, będą nowe ławy fundamentowe, nowe ściany przyziemia i nadziemia. Dach pokryje dachówka karpiówka. Z kolei budynek, w którym siedzibę będzie miało Suszyńskie Centrum Kultury i Tradycji doczeka się nowej elewacji. Wymienione zostaną drewniane drzwi zewnętrzne, okna i parapety. Naprawione zostaną schody. Przebudowany zostanie mur oporowy. Uzupełnione zostaną ubytki pokrycia dachowego. Pieniądze na remonty pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz z budżetu gminy Radków. Remizę na muzeum przebuduje firma „OLIWIA” Dominik Konefał z Nowej Rudy. Wykonawca złożył najkorzystniejsza ofertę, a za realizację weźmie 174 tys. 748 zł. Ta sama firma rozbuduje też budynek świetlicy wiejskiej, w którym powstanie Suszyńskie Centrum Kultury i Tradycji. Koszt remontu to 259 tys. 264 zł. Prace remontowe mają się zakończyć do 20 września

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy