Reklama

Nie zabierajcie nam dziecięcego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Nie zabierajcie nam dziecięcego - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości - Wszyscy mamy dzieci i wnuki. Nie pozwólcie zamknąć oddziału dziecięcego - m. in. takiej treści apele porozwieszane są na tablicach ogłoszeniowych w Nowej Rudzie. To odpowiedź mieszkańców na tymczasowe przeniesienie noworudzkiego oddziału dziecięcego do szpitala w Kłodzku.

Samorządowcy i dyrekcja kłodzkiego szpitala mówią o tymczasowym przeniesieniu, ale dla mieszkańców Nowej Rudy, którzy pamiętają jak to było z oddziałem wewnętrznym te słowa żadną gwarancją na przyszłość nie są. Ludzie po prostu nie chcą stracić kolejnego oddziału i miejsca, gdzie ratuje się życie ich dzieci. - To nie jest żadna likwidacja. To nie jest nawet zawieszenie. To reorganizacja pracy w związku z sytuacją epidemiczną i tymczasowe przeniesienie oddziału dziecięcego do Kłodzka – uspokaja Bartosz Wojciechowski, rzecznik prasowy starosty kłodzkiego. - Wojewoda zdecydował o powiększeniu oddziału covidowego w Kłodzku, jednak wciąż trwają negocjacje na temat zmniejszenia liczby łóżek dla pacjentów z koronawirusem w naszym szpitalu. Oddział dziecięcy w Nowej Rudzie ma pełną obsadę medyczną. Potrzebny jest personel, dlatego czasowo oddział zostanie przeniesiony do Kłodzka, a część personelu oddelegowana będzie do innych zadań – tłumaczy Wojciechowski. Do kiedy taka sytuacja potrwa? - Oddział dziecięcy w Nowej Rudzie będzie zamknięty do czasu odwołania decyzji Wojewody o konieczności zabezpieczenia 92 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2 - odpowiada nam Jadwiga Radziejewska, dyrektor kłodzkiego szpitala. Burmistrz: sytuacja jest trudna Również burmistrz Nowej Rudy nie chce słyszeć o jakiejkolwiek likwidacji oddziału i jak zapewnia, jeżeli do takiej miałoby dojść, zrobi wszystko, aby oddział w naszym mieście pozostał. - Sytuacja, w której się znajdujemy, w której ZOZ kłodzki zobowiązany jest do tworzenia kolejnych łóżek covidowych generuje potrzeby personelu i różnych działań, które mogą to umożliwić. Z tego co ja zdążyłem się dowiedzieć, to na ten moment oddział dziecięcy jest włączany do kłodzkiego oddziału pediatrycznego, a personel zostanie przeniesiony albo na oddział wewnętrzny, albo covidowy w kłodzkim szpitalu - mówi Tomasz Kiliński, burmistrz Nowej Rudy. - My będziemy zabiegać o to, żeby oddział dziecięcy wrócił do Nowej Rudy. Czy to się uda? Chyba nikt dziś na to pytanie nie odpowie – dodaje burmistrz.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy