Reklama

Nie złoto, a brąz

Opublikowano: pt, 8 lut 2019 00:00
Autor: | Zdjęcie: foto: Internet

Nie złoto, a brąz - Zdjęcie główne

foto foto: Internet

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Perspektywy opublikowały ranking liceów 2019 r. Noworudzkie liceum znalazło się na 695 miejscu. Zdaniem dyrektora Roberta Zynkowskiego to dobry wynik.

- Biorąc pod uwagę, że w naszym kraju istnieje 1867 liceów ogólnokształcących, wynik rankingu stworzonego przez Perspektywy na podstawie kryteriów opierających się na liczbie laureatów olimpiad, wynikach matur z przedmiotów podstawowych oraz rozszerzonych, świadczy o tym, że nasze liceum należy do grona 1000 najlepszych. To dobry wynik - przekonuje dyrektor Zynkowski. Każdy ranking, to różnorodne kryteria, dlatego dla dyrektora noworudzkiego liceum rankingi nie są kompletnym wyznacznikiem poziomu, na jakim znajduje się szkoła. - Ze względu na położenie Nowej Rudy oraz niż demograficzny, trafia do nas niewielka ilość uczniów. Jesteśmy małą szkołą z tradycjami, dla której wyznacznikiem poziomu jest z roku na rok coraz wyższy wynik egzaminu maturalnego naszych absolwentów oraz ich sukcesy w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych - podkreśla Zynkowski. Rankingi często szkodzą Zwłaszcza różnorodność kryteriów branych pod uwagę przy tworzeniu rankingów. - Gdyby ranking opierał się na kryterium zdanego egzaminu maturalnego, to nasza szkoła znalazłaby się na pierwszym miejscu z wynikiem 100%. Każdy absolwent, który przystąpił do egzaminu, zdał go z powodzeniem - przypomina Robert Zynkowski. Dyrektor podkreśla, że najlepszą formą zachęcenia uczniów do wyboru danej szkoły jest uczestnictwo szkoły w targach edukacyjnych lub osobiste przekazanie jej oferty do szkół w powiecie kłodzkim. Z kolei tzw. Dzień Otwarty daje nowym, potencjalnym uczniom m.in. możliwość uczestniczenia w lekcjach pokazowych z różnych przedmiotów, a następnie podjęcia decyzji na „tak” lub „nie”.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy