Reklama

Niepełnosprawni mają możliwości

Opublikowano:
Autor:

Niepełnosprawni mają możliwości - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pracownicy niepełnosprawni mogą pracować nie wychodząc z domu. Zatrudnienie mogą też znaleźć w lokalnych firmach

Niepełnosprawni mieszkańcy Nowej Rudy, Radkowa i okolicznych miejscowości w niewielu miejscach w regionie mogą znaleźć dla siebie pracę. Dla coraz większej ilości z nich szansą na rozwój zawodowy jest praca z domu, tzw. zdalna

Właśnie w ten sposób pracowników poszukuje Grupa TENSE. To interaktywna agencja reklamowa mająca swoją siedzibę w Poznaniu, ale zatrudniająca dodatkowo pracowników zdalnych na terenie całego kraju. W agencji pracuje 11 osób niepełnosprawnych z różnym stopniem niepełnosprawności. Wśród tych osób jest jeden mieszkaniec Nowej Rudy. Adam Skrzypek z Grupy TENSE nie widzi różnic w pracy wykonywanej przez pracownika niepełnosprawnego w porównaniu z osobą pełnosprawną. - Praca osób niepełnosprawnych nie różni się w żaden sposób od pracy osób sprawnych - przekonuje pan Adam, który co ciekawe również jest osobą niepełnosprawną. - Wiele osób niepełnosprawnych, które mają np. problem z poruszaniem się, kończą studia wyższe i wciąż się rozwijają zawodowo. Osoba niepełnosprawna może być równie dobrym pracownikiem, jeżeli tylko jest chętna do pracy - ocenia pan Adam zajmujący się koordynowaniem projektów. W Nowej Rudzie Grupa TENSE poszukuje nowych członków swojego zespołu. - Poszukujemy ludzi otwartych na świat, ambitnych i z pasją. Wszystko zależy od osobowości człowieka i jego podejścia - uważa Skrzypek.

W ochronie Podobnego zdania jest też Waldemar Kowal, szef działającej w Nowej Rudzie Agencji Ochrony Osób i Mienia K2. To jedna z niewielu firm, która już od kilku lat zatrudnia osoby z orzeczoną niepełnosprawnością. Oczywiście nie jeżdżą oni w konwojach i patrolach interwencyjnych, bo tam trafią pełnosprawni pracownicy. - Oprócz tego prowadzę także firmę K2 Service, która zajmuje się porządkowaniem i sprzątaniem domów i biur. W tej firmie zatrudniam 9 pracowników niepełnosprawnych - wylicza Waldemar Kowal, szef K2. - Uważam, że to dobrzy pracownicy - ocenia.

  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy