Reklama

Niepełnosprawnym będzie łatwiej

Opublikowano:
Autor:

Niepełnosprawnym będzie łatwiej - Zdjęcie główne

Dyrektor Agata Pilarska: Jako jeden z 200 ośrodków realizujemy już projekt pn. Konwersja Cyfrowa Domów Kultury, w ramach grantu Narodowego Centrum Kultury.

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 243 tys. 775 zł to kasa jaką otrzymał Miejski Ośrodek Kultury w Nowej Rudzie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Dzięki tej kasie, w życiu kulturalnym miasta, będą mogli uczestniczyć niepełnosprawni mieszkańcy.

Najpierw ruszą szkolenia, które obejmą 20 pracowników MOK-u. 

- Nasi pracownicy zostaną uwrażliwieni na potrzeby osób niepełnosprawnych i starszych. Podczas szkolenia poznają sposoby na dotarcie z ofertą kulturalną do grup zagrożonych wykluczeniem i organizację wydarzeń kulturalnych - wyjaśnia, Agata Pilarska, szefowa MOK-u.

To jednak nie wszystko, bo budynek ośrodka kultury zostanie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W sali widowiskowej będzie przygotowane miejsce dla wózków inwalidzkich. Usunięte zostaną fotele, a prace remontowe obejmą też podłogi, poręcze i zjazd z sali do toalet.

- Obecny zjazd jest zbyt stromy i śliski. Nie ma też odpowiednich poręczy - tłumaczy Pilarska.

Toaleta w holu sali widowiskowej też przejdzie remont, aby swobodnie mogli z niej korzystać niepełnosprawni. Między innymi zostaną wymienione i poszerzone drzwi, posadzki, a także uchwyty.

- Po remoncie sala widowiskowa będzie dostępna dla osób na wózkach, od wejścia do budynku, poprzez kasę biletową, wejście i miejsce na sali po toalety – zapewnia Pilarska - Zapewniamy dostęp do naszych wydarzeń osobom niepełnosprawnym, ale mamy świadomość, że te udogodnienia nie są na ten moment w pełni wystarczające - dodaje.

 

Dyrektor Agata Pilarska:
„Jako jeden z 200 ośrodków realizujemy już projekt pn. Konwersja Cyfrowa Domów Kultury, w ramach grantu Narodowego Centrum Kultury. Projekt ten służy udostępnieniu cyfrowemu oferty MOK, w tym m.in dla osób niesłyszących m.in. poprzez zakup pętli indukcyjnej. Chcemy jednakże przyciągnąć również inne osoby ze szczególnymi potrzebami do bezpośredniego uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych, stąd niezbędne jest wyposażenie wszystkich pracowników w niezbędne do tego umiejętności i wiedzę, a także inwestycje w sprzęt i infrastrukturę budynku.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy