Nieudany powrót Salosu

Opublikowano:

Nieudany powrót Salosu - Zdjęcie główne

WiadomościNie udał się powrót Salosu na szóste miejsce. W decydującym pojedynku z bezpośrednim rywalem z Oławy noworudzianki okazały się gorsze, choć po trzech setach wydawało się to raczej niemożliwe.

Przy pierwszym secie zabrakło chyba trochę koncentracji i dość łatwo wygrały go przyjezdne. W drugim przy stanie 11: 9 dla gości zaczął się festiwal błędów z obu stron. Większość punktów zdobywano po prostych błędach przeciwniczek. Pierwsze otrząsnęły się z tej chwilowej niemocy noworudzianki i wygrały seta do siedemnastu. W trzecim gospodynie prowadziły nad rozbitym psychicznie rywalem, ale w końcówce zawodniczki Sobieskiego odnalazły się i przegrały go minimalnie. W czwartym poszły za ciosem i na tablicy wyników widniał już remis dwa do dwóch. W zaciętym i bardzo wyrównanym tie-breaku obie drużyny miały szanse na zwycięstwo, ale wygrać mogła tylko jedna. Tym razem były to zawodniczki Sobieskiego Oława. Przed siatkarkami ostatnia kolejka spotkań. Noworudzianki wyjeżdżają do Brzegu Dolnego na mecz z Rokitą, natomiast MGLKS Sobieski u siebie w Oławie podejmuje drużynę UKS-u Głuszyca i jest faworytem tego meczu. Wszystko, więc przemawia za tym, że Sobieski zajmie szóste, a Salos siódme miejsce.

SL Salos RP Nowa Ruda - MGLKS Sobieski Oława 2:3 (13:25, 25:17, 27:25, 19:25, 15:17)

Salos: Karolina Radgowska - kapitan, Aleksandra Cygan, Paulina Sabieraj, Kamila Szydełko - libero, Natalia Rosiak, Patrycja Pieniążek, Natalia Dobrzeniecka, Alicja Cygan, Justyna Kowalska.

KS Olimpia Jawor - MMKS Gaudia Trzebnica 3:1 (25:14, 25:10, 23:25, 25:11)

UKS Tygrysy Strzelin - MKS Rokita Brzeg Dolny 3:0 (25:17, 25:20, 25:17)

KS Korona Sulików - KS Gwardia Wrocław 0:3 (5:25, 13:25, 13:25)