Nowa Ruda. Alicja Matuła zdobyła Mistrzostwo Polski w kolarstwie przełajowym

Opublikowano: Aktualizacja:

Wiadomości Nowa Ruda: W niedzielę Noworudzianka Alicja Matuła zdobyła Mistrzostwo Polski w kolarstwie przełajowym.

Nowa Ruda. 9 stycznia w Gościęcinie odbyły się 85. Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym. Wystartowała w nich nasza sportowa duma - Alicja Matuła.

Alicja Matuła na swojej facebookowej stronie zdała dokładną relację z zawodów. - Od początku zarzuciłam mocne tempo, lecz tuż na pierwszym zakręcie rundy upadłam, przez co straciłam kilka pozycji i spadłam na około 10 miejsce. Wstałam szybko, wskoczyłam na rower i zaczęłam gonić! Już na drugim okrążeniu udało mi się to odrobić i byłam w czołówce. Kosztowało mnie to wiele energii. Na trzecim okrążeniu na najbardziej stromym i najdłuższym podjeździe na trasie zaatakowałam i zostawiłam za sobą jadące ze mną zawodniczki. Odrazu na długiej prostej asfaltowej mocno przyspieszyłam i na czwarte (ostatnie) okrążenie wjeżdżam na pierwszej pozycji z przewagą nad innymi zawodniczkami. Później już tylko powiększyłam swoją przewagę i na metę wjeżdżam jako 1 zawodniczka i ZOSTAJE MISTRZYNIĄ POLSKI W KOLARSTWIE PRZEŁAJOWYM! - napisała uczennica noworudzkiego LO.

Sukces goni sukces

Alicja jest zawodniczką Warszawskiego Klubu Kolarskiego. Ma na swoim koncie wiele sukcesów. Od 2016 roku regularnie wygrywała mistrzostwa Dolnego Śląska w kolarstwie górskim MTB. W 2019 roku pierwszy raz stanęła na podium w Pucharze Polski MTB XC, a rok później zdobyła pierwsze miejsce w kwalifikacji ogólnej Pucharu POlski MTB XCO. W poprzednim roku wywalczyła Mistrzostwo Warszawy i Mazowsza w kolarstwie przełajowym CX.