Reklama

Nowa Ruda. Będą wspólnie zdobywać pieniądze

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Nowa Ruda. Będą wspólnie zdobywać pieniądze - Zdjęcie główne

foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Budowa ścieżki rowerowej łączącej Nową Rudę - Słupiec ze Ścinawką Średnią to jeden z projektów, który będzie realizowany dzięki dobrej współpracy transgranicznej.

Nowa Ruda. Ścieżka rowerowa ze Słupca wzdłuż ul. Zagórze w kierunku Bożkowa i dalej Ścinawki Średniej, to nie jedyny projekt, który miasto będzie realizowała dzięki współpracy transgranicznej. Jak mówi burmistrz Nowej Rudy – Tomasz Kiliński miasto ma złożone trzy fiszki, czyli projekt „Rowerowy region”, który będzie realizowany wspólnie z Broumovem, Radkowem i gminą Nowa Ruda.

Jest również projekt w sferze kultury, który ma wspierać przez najbliższe kilka lat aktywność kulturalną na pograniczu, a także projekt związany z bezpieczeństwem dotyczący straży pożarnych. Ten projekt jest również kontynuacją współpracy z Czechami w zakresie bezpieczeństwa i pożarnictwa. Można powiedzieć, że projekty złożone są w tym samym gronie gmin. 

Jesteśmy liderami

Oczywiście trzeba pamiętać o funduszu mikroprojektów, który zostanie uruchomiony pod koniec tego roku. Jest, to fundusz, w którym realizowane są małe projekty zarówno miękkie typowo społeczne w sferze kultury, edukacji, sportu, ale też projekty w sferze bezpieczeństwa.  

Fundusz mikroprojektów to fundusz, w którym my jako Nowa Ruda wspólnie z Broumovem od wielu lat jesteśmy naprawdę w ścisłej czołówce, być może jesteśmy nawet liderami w którymś momencie mieliśmy najwięcej wspólnych projektów w Euroregionie Glacensis
– wyjaśnia Tomasz Kiliński.

Burmistrz, który jest również wiceprezesem Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Glacensis, dodaje, że to powoduje ciągłe zbliżanie i wzajemne relacje społeczne między mieszkańcami Broumova i Nowej Rudy. Zaczynamy od tych najmłodszych, czyli szkoły przez projekty np. w infrastrukturze, czy też seniorzy. Szkoły, sport, edukacja, kultura projektów w tych dziedzinach realizujemy naprawdę bardzo dużo.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy