Nowa Ruda. Uzasadnienie podwyżek, na ostatniej sesji Rady Miejskiej Nowej Rudy, powierzono Wojciechowi Kołodziejowi. Prezes Centrum Turystyczno-Sportowego uznał, że uchwała o podwyżce cen biletów wstępu na obiekty sportowe, jest równie ważna, jak przyjęta kilka minut wcześniej, podwyżka opłat za wywóz odpadów.
Wyjawił również, że razem burmistrzem Tomaszem Kilińskim, wiceburmistrz Marzeną Wolińską oraz grupą innych urzędników, przeanalizowali cenniki obiektów sportowych. W Kłodzku, Bielawie, Dzierżoniowie i Kudowie jest drożej niż u nas, zauważyli samorządowcy i raźnie przystąpili do działania.
Okazało się, że jesteśmy w szarej stawce, niemalże na końcu podmiotów, które mają najniższe ceny, świadczenia takich usług. W Bielawie bilet na basen kosztuje niemal 20 złotych, u nas 16,50. Jeszcze drastyczniej wyglądają ceny za wynajem hal sportowych. 70 złotych u nas, 200-240 złotych w Dzierżoniowie, tudzież w Bielawie. Dlatego, jeżeli chodzi o basen, przyjęliśmy model bielawski, podnosząc cenę biletu o 13 procent - wyjaśnił Kołodziej.
Resztę znajdziecie państwo w tabelkach, dołączonych do projektu uchwały
- poinstruował radnych.
Jego zdaniem, nowe wyższe ceny nie zniechęcą mieszkańców do korzystania z obiektów przy Kłodzkiej 16.
Dacie sobie radę
Zdrożeją bilety do siłowni, na kryty basen, więcej kosztować będzie wynajęcie hali czy boiska sportowego.
Te ceny są tylko przystosowane do nowych realiów, naszej rzeczywistości. Myślę, że są to bardzo dobre stawki
- powiedział Kołodziej.
Entuzjastą kolejnej, po transporcie i śmieciach podwyżki, tradycyjnie już okazał się przewodniczący komisji gospodarczo-budżetowej, radny Piotr Wróbel.
Uznajemy proponowaną zmianę cennika, za zasadną. Skutkiem będzie wpływ dodatkowych środków do budżetu, w kwocie 170-200 tys. zł. Natomiast nawet ona, nie poprawia sytuacji finansowej, jaką mamy na obiektach sportowych. Pozwoli nam tylko, o tę kwotę zmniejszyć deficyt. Utrzymanie obiektów sportowych kosztuje coraz więcej, i dzisiaj po stronie przychodów mamy kwotę jednego miliona złotych. Natomiast jeżeli chodzi o wydatki, to w tym momencie w budżecie, po tej stronie kosztowej mamy zapisaną kwotę, ponad 8 mln złotych – podsumował radny, Piotr Wróbel.
Taniej już było
Wprawdzie sport to zdrowie, a urzędnicy bez przerwy zachęcają do wysiłku fizycznego i dbania o kondycję, to utrzymanie obiektów kosztuje i jest coraz droższe. Jak kogoś nie stać, nie musi korzystać. Może gimnastykować się w domu, biegać po zakupy, czy ćwiczyć na trzepaku.Wybór należy do nas. Przyjęta, przez radę miejską Nowej Rudy 19 czerwca, uchwała wejdzie w życie 14 dni po jej publikacji w dzienniku urzędowym, wojewody dolnośląskiego.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.