Reklama

Nowa Ruda. Burmistrz apeluje: Zamelduj się

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Urząd Miejski w Nowej Rudzie

Nowa Ruda. Burmistrz apeluje: Zamelduj się - Zdjęcie główne

Nowa Ruda: Im nas więcej tym więcej pieniędzy | foto Urząd Miejski w Nowej Rudzie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W przeciągu ostatnich lat w mieście Nowa Ruda znacznie obniżyła się liczba ludności, obecnie mamy niecałe 21 tys. Spadek ludności spowodowany jest nie tylko wyjazdami „za pracą”, ale także małą ilością urodzeń, dużą ilością zgonów ( np. covidowych) i również brakiem wykonywania obowiązku meldunkowego.

Nowa Ruda. W roku 2021 roku przeprowadzony był  Narodowy Spis Ludności i Mieszkań, po analizie wyników możemy stwierdzić, że w mieście mieszka wiele osób niezameldowanych w swoich obecnych mieszkaniach. Spowodowane jest to powtarzającymi się od lat informacjami (w mediach) o zniesieniu obowiązku meldunkowego w Polsce, co nie jest prawdą.

Obowiązek meldunkowy nie został zniesiony

W dowodzie osobistym nowego wzoru nie ma obecnie adnotacji o miejscu zameldowania, ale w naszym kraju nadal istnieje obowiązek meldunkowy. Jednak zgodnie z art. 24 Ustawy z dnia 24 września 2010r o ewidencji ludności obywatel polski przebywający na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej jest obowiązany wykonać obowiązek meldunkowy, polegający na:

  • zameldowaniu się w miejscu pobytu stałego lub czasowego,
  • wymeldowaniu się z miejsca pobytu stałego lub czasowego,
  • zgłoszeniu wyjazdu poza granice Polski oraz powrotu.
Obowiązek meldunkowy można dokonać osobiście lub przez pełnomocnika w siedzibie gminy lub w formie dokumentu elektronicznego. W przypadku zameldowania należy przedstawić potwierdzenie pobytu w danym lokalu oraz tytuł prawny do niego (np. umowa najmu, odpis z ksiąg wieczystych, decyzja administracyjna).

Im nas więcej tym więcej pieniędzy 

Władze miasta informują, że przekazywane gminom środki finansowe w większości oparte są na liczbie ludności zameldowanej w danej gminie, dlatego apelujemy do państwa o dokonanie zameldowania w swoich miejscach zamieszkania stałego czy czasowego. Liczba ludności ma również wpływ na możliwość składania przez gminę wniosków o realizację projektów unijnych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy