Reklama

Nowa Ruda. Co z remontem parku na Strzeleckiej?

Opublikowano: wt, 7 gru 2021 12:22
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dwa miesiące temu park na Strzeleckiej miał być wyremontowany. Dlaczego prace się nie zakończyły?

Nowa Ruda. Minęły dwa miesiące po umownym terminie zakończenia robót przy przebudowie parku przy ul. Strzeleckiej w Nowej Rudzie. Według aneksu numer 3 roboty miały się zakończyć 6 października. Umowna wartość zadania wynosi  ponad 1,8 mln zł. 

Niestety finiszu robót w parku przy ul. Strzeleckiej w Nowej Rudzie nie widać, a wykonawca przemyska firma Kvanta Granit milczy. Miasto zaczęło naliczać umowne kary, ale czy wykonawca poniesie konsekwencje finansowe nie wiadomo. 

Jak mówi burmistrz Tomasz Kiliński, prace przebiegają w bardzo wolnym tempie, choć niektóre elementy etapowe realizacji tego projektu są dokańczane. - Tempo robót jest daleko niezadawalające. Będziemy się zastanawiać, co dalej z realizacją tej umowy – wyjaśnia burmistrz. 

Nieco więcej dowiedzieliśmy się od Agnieszki Żołnierczyk, naczelnika Wydziału Inwestycji i Infrastruktury Urzędu Miejskiego w Nowej Rudzie. Według niej termin 6 października nie został dotrzymany, a wykonawcy zgodnie z umową naliczane są kary. - Póki co kary nie mogą być potrącone z wynagrodzenia wykonawcy bowiem ogranicza nas ustawa covidowa – mówi Żołnierczyk. - Obecnie ze względu na warunki atmosferyczne roboty nie są prowadzone – dodaje. Według urzędniczki wykonawca rozpoczął już budowę ścieżek chodnikowych, kapliczki są otynkowane i zadaszone. Wszystko jest rozpoczęte, ale nie kontynuowane. 

Co zostanie zrobione w parku?

Przebudowa parku obejmuje m. in. wyremontowanie ścieżek i skwerów, remont kanalizacji deszczowej, zamontowanie elementów małej architektury, nasadzenie nowej zieleni niskiej i wysokiej. Konieczna jest też budowa fontanny, czy rozbudowa oświetlenia parkowego. Do tego dochodzą jeszcze prace na szlaku na Górę Św. Anny, gdzie remontu wymaga odcinek ok. 510 metrów szlaku. Odbudowane zostaną też trzy kapliczki, które są przy nim zlokalizowane.

A.Balcerzak

 

CZYTAJ TAKŻE:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy