Reklama

Nowa Ruda. Co zgłaszamy w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: gov.pl

Nowa Ruda. Co zgłaszamy w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa? - Zdjęcie główne

Nowa Ruda: Każde zgłoszenie na mapie weryfikowane jest przez policjantów, a w przypadku jego potwierdzenia eliminowane. | foto gov.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Noworudzcy policjanci zachęcają do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wystarczy telefon bądź komputer z dostępem do internetu by wskazać anonimowo występujące zagrożenie. Co zgłaszamy w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa?

Nowa Ruda. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to funkcjonujące od 2016 roku interaktywne narzędzie, dzięki któremu bez wychodzenia z domu można wskazać występujące miejscowe zagrożenia. Noworudzcy policjanci zapewniają, że weryfikują każde zgłoszenie i jeśli informacje zostaną potwierdzone podejmujemy działania w celu wyeliminowania zagrożenia

Do dokonania zgłoszenia na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa wystarczy komputer lub telefon z dostępem do Internetu. Po uruchomieniu aplikacji oznaczamy miejsce i wybieramy rodzaj zagrożenia, które chcemy zgłosić

Korzystanie z mapy nie wymaga podania danych osobowych

Za jej pośrednictwem możemy informować o wielu sytuacjach, które z naszego punktu widzenia są bardzo istotne dla zapewnienia bezpieczeństwa w powiecie chełmskim. Każde zgłoszenie na mapie weryfikowane jest przez policjantów, a w przypadku jego potwierdzenia eliminowane lub przekazywane do innych podmiotów, jeżeli dotyczy ich działalności.

Co zgłaszamy w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa?

Mapa oczywiście obejmuje swoim zasięgiem również Nową Rudę. Mieszkańcy zaznaczają na niej miejsca, które w sposób szczególny są niebezpieczne. Najczęściej sygnalizujemy nieprawidłowe parkowanie, spożywanie alkohol w miejscach niedozwolonych oraz przekraczanie dopuszczalnej prędkości.

Noworudzcy policjanci zachęcają do dalszego korzystania z mapy w celu poprawy bezpieczeństwa w miejscach zamieszkania. 
Pamiętajmy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania interwencji czy też innych zdarzeń o charakterze nagłym. W przypadku potrzeby takiego zgłoszenia należy skorzystać z numery alarmowego 112.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy