Reklama

Nowa Ruda. Czas pokaże, czy na wszystko wystarczy pieniędzy

Opublikowano:
Autor:

Nowa Ruda. Czas pokaże, czy na wszystko wystarczy pieniędzy  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Budżet Nowej Rudy, który planowany był pod koniec ubiegłego roku, nie uwzględniał galopującej inflacji i rosyjskiego ataku na Ukrainę. Noworudzcy samorządowcy, jak zresztą większość samorządów w Polsce, muszą rezygnować z usług niektórych firm.

Nowa Ruda. Wiele gmin zmuszona jest unieważniać przetargi, ponieważ oferty składane przez firmy, a właściwie proponowane stawki rażąco przekraczają zaplanowany budżet. 

Nie inaczej jest w Nowej Rudzie, która z wielu źródeł, przede wszystkim z rządowego programy Polski Ład, pozyskała miliony złotych na różne zadania. 

W jednym z rozdań w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla gmin górskich otrzymaliśmy 6,8 mln zł. Pieniądze te miały zostać wykorzystane m.in. na remonty Kaplicy Loretańskiej, budynku bramowego oraz Kościoła Pomocniczego p. w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Co istotne z tych pieniędzy przeprowadzony ma zostać remont ulic: Martwej, Kościelnej oraz Podjazdowej. 

Czy otrzymane pieniądze wystarczą na wszystkie planowane inwestycje?

Tomasz Kiliński, burmistrz Nowej Rudy mówi, że jesteśmy przed przetargami, czyli tak naprawdę na etapie przygotowania niektórych dokumentów związanych z realizacją tych zadań, których jest sporo i dopiero za ok. 3 miesięcy będziemy ogłaszali przetarg. Dopiero za kilka miesięcy dowiemy się tak naprawdę, ile mogą kosztować te zadania.

Natomiast dotychczas uruchomione zadania niestety praktycznie za każdym razem, poza jednym zadaniem związanym z wymianą oświetlenia, które po przetargu kosztuje mniej, niż zakładaliśmy, pozostałe zadania kosztują więcej. Dla przykładu remont ulic Wojska Polskiego i XXX – lecia szacowaliśmy na 5,3 mln zł, kosztują 5 mln zł, więc widzimy tą różnicę
- wyjaśnia Kiliński.

Burmistrz dodaje:

Czekamy teraz na rozstrzygnięcie przetargu związanego z remontem ulic Kościelnej i Martwej i na to pytanie będziemy mogli odpowiedzieć po otwarciu ofert.

Tu warto wspomnieć, że według pierwszej koncepcji remontu ulic Martwej i Kościelnej przeprowadzony miał zostać również remont mostu na Martwej, dziś już wiadomo, że z tym remontem trzeba będzie poczekać. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy