Reklama

Nowa Ruda. Dawny Dom Zdrojowy pod młotek

Opublikowano:
Autor:

Nowa Ruda. Dawny Dom Zdrojowy pod młotek - Zdjęcie główne

Ten obiekt lata świetności ma już dawno za sobą

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kompleks, w którym mieściła się szkoła ponadgimnazjalna w dzielnicy Zdrojowisko w Nowej Rudzie, do sprzedania. Licytować go po raz drugi będzie komornik sądowy Marcin Bąk.

Pierwsza licytacja miała miejsce w piątek, 18 listopada 2022 r. w budynku Sądu Rejonowego w Kłodzku. Komornikowi nie udało się sprzedać nieruchomości. Teraz zaprasza potencjalnych kupców na piątek, 26 maja, na godz. 10.00 do kłodzkiego sądu (pokój 128).

Licytowana nieruchomość to kompleks  położony przy  ul. Zdrojowisko 23-24. W jego skład wchodzą: prawo własności działki o powierzchni 1,6333 ha, budynek w zabudowie zwartej o powierzchni użytkowej 2479,20 m kw. i kubaturze 13406,5 m sześc. oraz hala wolnostojąca - zadaszona konstrukcja hali żelbetowej, opartej na słupach, o powierzchni użytkowej 480  m kw. i kubaturze 3811 m sześc.

Budynek pierwotnie pełnił funkcję Domu Zdrojowego, następnie obiekt adoptowano na szkołę, obecnie jest on nieużytkowany. Instalacje wewnętrzne w budynku są zdewastowane. Dojście i dojazd do nieruchomości od ulicy Zdrojowisko. Obiekty znajdujące się na działce wpisane są do gminnej ewidencji zabytków.

W listopadzie komornik chciał za nieruchomość 3/4 wartości (czyli 1 mln 292 tys. 250 zł), teraz sprzedaje za 2/3 wartości (1 mln 148 tys. 666 zł i 67 gr). Kto chce przystąpić do przetargu, powinien złożyć rękojmię w wysokości 1/10 wartości, to jest 172 tys. 300 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.  Rękojmię można uiścić także na konto komornika: Santander Bank Polska S.A. 68 1090 2327 0000 0001 1167 2555.

- W przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły - zaznacza komornik Marcin Bąk.

Dom Zdrojowy będzie można obejrzeć w poniedziałek, 15 maja w godz. 12.00-12.30.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy