Reklama

Nowa Ruda: Groby do likwidacji. Sprawdź, które mogą zniknąć

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Redakcja

Nowa Ruda: Groby do likwidacji. Sprawdź, które mogą zniknąć - Zdjęcie główne

foto Fot. Redakcja

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Urzędnicy i administrator cmentarzy zapowiadają nietypową akcję ostrzegawczą. Tym, którzy nie opłacili grobów demontowane będą tablice z pomników i z krzyży.

Nowa Ruda. W sumie w Nowej Rudzie i Słupcu na cmentarzach komunlanych zlikwidowanych może być około 500 grobów.

Nieopłacony grób nie powinien stać nawet jeden dzień. Zgodnie z uchwałą noworudzkiej rady miejskiej, pomimo że termin wygasł, miasto powiadamia, że na wzniesienie opłat mają jeszcze 3 miesiące. - To nie są małe pieniądze, dlatego miasto wychodząc naprzeciw najbiedniejszym wprowadziło możliwość opłat w ratach- rocznie rata wynosi ok. 50 zł – informuje Dorota Chabratowska z Urzędu Miejskiego w Nowej Rudzie. 

 

Miejscy urzędnicy, a także administrator cmentarzy zapowiadają nietypową akcję ostrzegawczą. Tym, którzy nie opłacili grobów demontowane będą tablice z pomników i z krzyży. 

 Likwidacja grobu nie jest łatwa i nie należy do tanich. Każdorazowo trzeba zamawiać kontener. Poza tym NUK też ma problemy z wywiezieniem tego. - Do likwidacji na cmentarzu przy ul. Cmentarnej w Nowej Rudzie jest 430 grobów, jeśli chodzi o cmentarz w Nowej Rudzie-Słupcu, tam mamy do zlikwidowania 170 grobów – przyznaje Dorota Chabratowska. Jak informuje, nie jest tajemnicą, że do dysponentów grobów wysyłane były pisma, ale z reguły są one ignorowane. 

Okazuje się, że po 1 listopada tradycyjnie zwiększył się ruch na cmentarzach i gros osób odwiedzających nagrobki swoich bliskich zdecydowało się za nie zapłacić.  wzruszony ruch i trochę ludzi przyszło zapłacić. Zdarza się też, że część ludzi przychodzi do administratora i sama zrzeka się praw do grobów. 

 

Zdarza się też, że dysponenci łączą groby. Na przykład, ktoś ma na cmentarzu 5 grobów, to stara się z tych 5 grobów przenieść do wszystkich do jednego. Wiadomo budowa i utrzymanie pomnika na dziś to nie są małe koszty.

A.Balcerzak

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy