Reklama

Nowa Ruda. Miasto wyda ponad 120 milionów. Na co?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Nowa Ruda. Miasto wyda ponad 120 milionów. Na co? - Zdjęcie główne

Budżet Nowej Rudy w pierwszej kolejności zabezpiecza bieżącą działalność wszystkich jednostek organizacyjnych

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Radny Piotr Wróbel przyznaje, że założenia do budżetu zostały przyjęte w sposób bardzo ostrożny. Dlaczego?

Nowa Ruda. Przyjęty w ostatnią środę grudnia budżet Nowej Rudy na 2022 rok zakłada wpływy na poziomie 114,5 mln zł, a wydatki w kwocie 121,6 mln zł. 

Jak mówi Piotr Wróbel, przewodniczący Komisji Gospodarczo-Budżetowej Rady Miejskiej Nowa Ruda założenia do budżetu zostały przyjęte w sposób bardzo ostrożny, m.in. uwzględniają spadek dochodów z podatku PIT będący skutkiem wprowadzenia zmian podatkowych w ramach Polskiego Ładu oraz wzrost cen wynikający z dramatycznych podwyżek prądu i gazu. Jego zdaniem największym zagrożeniem jest inflacja, która może spowodować, że przyjęte założenia wymagały będą pilnych korekt w trakcie roku budżetowego.

- W budżecie znalazły się duże zadania inwestycje, na które mieszkańcy czekali od wielu lat, takie jak: kompleksowa przebudowa ul. Kościelnej, Martwej, Podjazdowej oraz ul. osiedle XXX-lecia i Wojska Polskiego. Od tego jak będzie wyglądała realizacja dużych zadań inwestycyjnych zależeć będzie również realizacja innych mniejszych zadań - wyjaśnia Wróbel. - W budżecie zabezpieczono również środki dla mieszkańców, którzy mają zawarte umowy na wymianę wysokoemisyjnych kotłów w budynkach i lokalach mieszkalnych. Łącznie w budżecie na 2022 rok zaplanowano wydatki inwestycyjne w kwocie 24,5 mln zł - dodaje. 

Budżet Nowej Rudy w pierwszej kolejności zabezpiecza bieżącą działalność wszystkich jednostek organizacyjnych tak, aby terminowo realizować wszystkie nałożone na gminę zadania. Z drugiej strony budżet potwierdza, że Nowa Ruda w dalszym ciągu stawia na rozwój. 

A.Balcerzak

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy