reklama
reklama

Nowa Ruda. Na rehabilitację w trybie CITO czekamy ponad rok

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay / ilustracyjne

Nowa Ruda. Na rehabilitację w trybie CITO czekamy ponad rok - Zdjęcie główne

foto Pixabay / ilustracyjne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościNa rehabilitację leczniczą w Nowej Rudzie trzeba czekać rok, a nawet dłużej. Winny temu jest Narodowy Fundusz Zdrowia, a nie noworudzkie przychodnie.
reklama

Nowa Ruda. Pacjent zgłaszający się na rehabilitację po urazie, najczęściej przez ponad rok boryka się ze swoimi problemami zdrowotnymi. Na zabiegi rehabilitacyjne nie ma co wcześniej liczyć, a po tym czasie nie wiadomo, czy zabiegi fizjoterapeutyczne poskutkują.

Skandaliczne są zapewnienia NFZ, że nakłady na rehabilitację wciąż rosną, skoro przysłowiowy Kowalski, na zabiegi musi czekać lekko licząc ponad rok. Jest grupa osób tych z chorobami przewlekłymi czy po urazach wielonarządowych, które wymagają rehabilitacji długiej, niejednokrotnie całożyciowej, tak, żeby żyć i żyją, żeby się usprawniać co z nimi?

Jak można wykonać jakikolwiek zabieg rehabilitacyjny, na podstawie badania sprzed kilku miesięcy? – pyta fizjoterapeutka, jeszcze do niedawna mieszkająca i świadcząca usługi w tym zakresie w Nowej Rudzie. Po chwili zastanowienia sama odpowiada: Nie można. Narodowy Fundusz Zdrowia zapewnia, że nakłady na rehabilitację rosną, tyle że pacjenci żalą się i skarżą, że jest tragicznie.

reklama

Najdłuższy czas oczekiwania na świadczenia medyczne, dotyczą świadczeń w zakresie rehabilitacji leczniczej w sieci przychodni Evita, to ponad 12 miesięcy.

W przypadku przychodni Evita na zabiegi z tego zakresu oczekuje obecnie 349 osób, najbliższy wolny termin 8 października 2024 r. Na fizjoterapię domową obecnie oczekuje jeden pacjent – najbliższy wolny termin 27 sierpnia 2024 r.
- informuje prezes przychodni Evita – Piotr Potyrała.

Podobnie jest w przypadku coraz prężniej działającego na naszym terenie Centrum Medycznego Salus. Katarzyna Kuliniec z CM Salus w Nowej Rudzie mówi, że w ich placówce na rehabilitację trzeba czekać do lipca 2024 r., a trybie pilnym – do kwietnia 2024 r. 

Jeżeli chodzi o rehabilitację na NFZ staramy się w pilnych przypadkach realizować ją w 2 do 3 miesięcy, jeżeli stan pacjenta jest stabilny, musi odczekać około rok
– twierdzi Konrad Osada z Medicoru. 

reklama

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama