Reklama

Nowa Ruda. Nie chcą transformatorów

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Fot. Pixabay

Nowa Ruda. Nie chcą transformatorów - Zdjęcie główne

Gdzie zatem Tauron postawi GPZy? Jest kilka lokalizacji, ale na razie nie wiadomo czy będą spełniać wymagania Taurona | foto Fot. Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy ul. Debry nie chcą w swoim sąsiedztwie stacji elektroenergetycznych. Dlaczego?

Nowa Ruda. Początkowo olbrzymie transformatory energetyczne tzw. GPZ-ty miały powstać przy ul. Bożkowskiej, ale grunty jakie tam były okazały się za małe dla tej inwestycji. Później miały być budowane przy ul. Derby w dzielnicy Słupiec. Jednak protesty mieszkańców, którzy nie chcieli kolosów blisko swoich domów zmusiły zakład energetyczny do szukania nowej lokalizacji.

Gdzie ostatecznie urządzenia zostaną zamontowane? Chodzi o budowę tzw. GPZ-tów, czyli urządzeń, które zabezpieczą odpowiednią ilość energii elektrycznej dla potrzeb zakładów działających w dzielnicy Słupiec. Tymczasem mieszkańcy ul. Debry nie chcą w swoim sąsiedztwie stacji elektroenergetycznych, bo obawiają się m.in. tego, że ich nieruchomości stracą na wartości i że będą one negatywnie oddziaływać na środowisko. Burmistrz ostatecznie poparł mieszkańców i Tauron szuka innego miejsca na zlokalizowanie swoich urządzeń.

- To inwestycja strategiczna dla miasta. Mieszkańcy mają swoje uwagi i obawy. Część z nich nie chce ich budowy, część chce. Dlatego szukam innej lokalizacji i możliwości, aby Tauron mógł zrealizować te inwestycje - mówi Tomasz Kiliński, burmistrz Nowej Rudy. - Jeżeli nie ma dobrej woli mieszkańców, nie będziemy nic tam na siłę robić. Ja chcę tę inwestycję zrealizować jak najszybciej, a nie spierać się z mieszkańcami. Tauron miał uporządkować sieci, które przechodzą przez tamtejsze nieruchomości. Pozdejmować istniejące linie, więc tak naprawdę według mnie nieruchomości mieszkańców mogły na tym skorzystać, bo one są dzisiaj słabe pod zabudowę, bo przez środek nad domami, czy ogrodami przechodzą linie. Nie chcą, więc szukamy innej lokalizacji - dodaje burmistrz Kiliński.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy