Reklama

Nowa Ruda. Oferty w przetargach szokują radnych

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Redakcja

Nowa Ruda. Oferty w przetargach szokują radnych - Zdjęcie główne

Nowa Ruda: Blisko milion złotych za przebudowę ul. Akacjowej. | foto Redakcja

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przebudowa ul. Akacjowej i remont ulic Kościelnej oraz Martwej to największe ostatnio przetargi ogłoszone przez noworudzki ratusz. Niestety, oferty jakie wpłynęły od wykonawców niektórych zszokowało.

Nowa Ruda. W czwartek, 11 sierpnia, otworzono ofertę na przebudowę ul. Akacjowej z przebudową kanalizacji deszczowej. Na ogłoszony przetarg wpłynęła jedna oferta lokalnego przedsiębiorcy z branży ogólnobudowlanej. Za przebudowę odcinka drogi ul. Akacjowej od skrzyżowania z ul. Radkowską do skrzyżowania z ul. Topolową wraz przebudową kanalizacji deszczowej chce 939 658,50 zł. 

Szef Komisji Porządku Publicznego i Komunikacji Rady Miejskiej w Nowej Rudzie - Janusz Staniocha mówi, że jego ta suma zszokowała:

To kwota, która zdecydowanie przewyższa tą którą mieliśmy zaplanowaną na tą inwestycje. W tej chwili nie widzę, żeby była ona do przyjęcia, aczkolwiek może się okazać, że jak ogłosimy drugi przetarg wykonawcy zażądają jeszcze większych pieniędzy. Niestety rynek budowlany jest teraz jaki jest i nie wiadomo jak się ustawić
- tłumaczy Staniocha. 

Prawie 5 mln zł za Kościelna i Martwą

Dzień później otworzono ofertę w przetargu na remont ulic Kościelnej i Martwej do mostu. Tu również wpłynęła tylko jedna oferta. Oferta opiewa na 4 816 432,25 zł, a złożył ją właściciel firmy z Grodkowa. 

W tym przypadku sytuacja przedstawia się jednak nieco inaczej bowiem na ten remont, a także na remonty ul. Podjazdowej, Kaplicy Loretańskiej, budynku bramowego cmentarza komunalnego oraz remont Kościoła Pomocniczego pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Nowej Rudzie miasto pozyskało dofinansowanie w wysokości 6,8 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla gmin górskich.

Szef Komisji Gospodarczo- Budżetowej noworudzkiej rady miejskiej - Piotr Wróbel przekonuje, że zadania te są mocno poszatkowane, bo tak się zmienia rynek. Niemal pewne jest, że część zadań niestety wypadnie z planu robót np. remont ul. Podjazdowej:

Patrząc co się teraz dzieje na rynku, gdzie gminy na jedno zadanie ogłaszają przetargi po kilka razy to trochę się nie dziwie. Oferta uwzględnia to co się teraz dzieje, czyli rosnącą inflację, wzrost płac i wzrost cen materiałów budowlanych
- mówi Piotr Wróbel. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy