Nowa Ruda. Na spotkanie, które odbyło się w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 1 w Drogosławiu, pomimo niesprzyjającej aury przyszła spora grupa mieszkańców. Przybyłych przywitał burmistrz Nowej Rudy – Tomasz Kiliński wraz z przewodniczącym rady miejskiej – Andrzejem Behanem, a także radnymi: Haliną Gajcy, Martą Chojecką, Januszem Staniochom, Bogusławem Frąckiem i Zbigniew Karczewski.
Osiągnięcia i plany
Po przywitaniu przybyłych mieszkańców burmistrz przedstawił dotychczasowe osiągnięcia i działania władz miasta w tej dzielnicy.Ostanie kilka lat to rzeczywiście okres wielu sporych i ważnych inwestycji w tej części miasta – mówił Tomasz Kiliński wymieniając: modernizację ul. Świdnickiej i Piłsudskiego wraz z chodnikami, oświetleniem oraz budową ścieżki rowerowej, modernizację budynku szkoły w Drogosławiu wraz z wymianą kotłowni na ekologiczną, trwającą realizację projektu zagospodarowania otoczenia szkoły - chodniki, zieleń, mała architektura, modernizację remizy OSP, modernizacja Górniczej wspólnie z powiatem kłodzkim, a także remonty budynków mieszkalnych i pustostanów i trwającą gazyfikację Drogosławia
Burmistrz wspomniał również o planach i zamierzeniach związanych z pozyskanymi środkami tak krajowymi jak i środkami unijnymi w tym pieniędzmi z Funduszy Sprawiedliwej Transformacji dla Subregionu Wałbrzyskiego.
Poinformował mieszkańców Drogosławia, że podpisana została umowa na modernizację ul. Jawornik, w najbliższych latach w planach jest termomodernizacja i gazyfikacja budynków mieszkalnych, oraz bardzo duże zadanie związane z rewaloryzacją obszaru byłego pola Piast w rejonie ul. Obozowej, to: modernizacja dróg, szkoły NST, budynków mieszkalnych, tereny zielone i rekreacyjne.
Priorytetem gazyfikacja
W części przeznaczonej na dyskusję i pytania do burmistrza i obecnych samorządowców prym wiodły te związane z gazyfikacją, która jak się okazuje jest dla mieszkańców bardzo istotną kwestią. Padały więc pytania m.in. o to, kiedy dany budynek zostanie przyłączony do sieci, ile kosztuje przyłącze i dlaczego tak drogo, czy kto ponosi koszty w przypadku wspólnoty mieszkaniowej.Odpowiedzi na gros tych szczegółowych pytań udzielił przedstawiciel Noworudzkiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego – Grzegorz Niedziela.
Przeczytaj również: Przedsiębiorcy zapłacą więcej za śmieci
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.