Reklama

Nowa Ruda. Szczepienia COVID-19 - mamy dane z punktu szczepień

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Redakcja

Nowa Ruda. Szczepienia COVID-19 - mamy dane z punktu szczepień - Zdjęcie główne

foto Redakcja

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowa Ruda: Punkt Powszechnych Szczepień przy ul. Kłodzkiej 16 w Nowej Rudzie – Słupcu działa od końca maja 2021 r. Sprawdziliśmy ile osób się nim zaszczepiło.

Nowa Ruda. Punkt szczepień na hali CTS w Nowej Rudzie – Słupcu zorganizowany przez noworudzki Urząd Miasta wspólnie z przychodnią Evita zaczął funkcjonować w maju 2021 r. Przygotowano tam 4 stanowiska szczepień przeciwko koronawirusowi. 

Gotowi byliśmy na podawanie dużej ilości szczepionek, jednak początkowo mieliśmy problemy z dystrybucją szczepionek, ponieważ każdy punkt w Polsce miał pewne ograniczenia, jeżeli chodzi o możliwości zamawiania szczepionek. Z czasem mogliśmy zamawiać więcej, niestety spadła w tym momencie ilość osób zainteresowanych szczepieniami
– Piotr Potyrała, prezes przychodni Evita. 

Według Potyrały szczyt szczepień przeciw covidowi przypadał na czerwiec i początek lipca ubiegłego roku. Jeżeli zaś chodzi o najsłabszy miesiąc pod tym względem był to wrzesień. Trudny był też sierpień, ale wtedy rozpoczęto też szczepienia poza punktem np. na terenie gminy Nowa Ruda i gminy Kłodzko. 

Raport szczepień przeciwko Covid-19

Z przedstawionego nam przez Piotra Potyrałę raportu wynika, że w styczniu 2021 r. zaszczepionych było 178 osób, w lutym - 640, w marcu - 838, w kwietniu - 1 287, w maju - 2 730, w czerwcu - 4 163, w lipcu - 3 267, w sierpniu - 1 515, we wrześniu - 662, w październiku - 706, w listopadzie - 1 310, w grudniu - 2 944. 

Najlepiej wyszczepieni są seniorzy

Ze statystyk wynika, że liczba szczepień pierwsza dawką jest na niskim poziomie. Obecnie w stosunku do wszystkich wykonywanych szczepień przeciwko COVID-19 szczepienia pierwszorazowe stanowią 5,9%. 

Źle się dzieje też, jeżeli chodzi o szczepienia dzieci od 5 do 11 roku życia. Po początkowym dużym zainteresowaniu po kilku tygodniach zmieniło się to i teraz jest ono na bardzo niskim poziomie. 

Ogólnie od stycznia 2021 r. w noworudzkim punkcie szczepień wykonano 22 190 szczepień. W mieście Nowa Ruda obecnie pełną dawką zaszczepionych jest 52,9% mieszkańców. W przedziałach wiekowych 0-11 jest to 59 zaszczepionych osób. Grupa wiekowa o najwyższym procencie osób w pełni zaszczepionych stanowią seniorzy - osoby w wieku 60+ to 80% noworudzian. 

5 fala w natarciu. Będą chętniej się szczepić?

Nie wiadomo, czy kolejna fala pandemii spowoduje to, że chętnych do szczepienia będzie więcej. Czy decyzje rządu wprowadzające pewne regulacje spowoduje to że zobliguje to dużą liczbę osób do szczepień?

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy