Reklama

Nowa Ruda. Szybkie odnowienie podcieni na Nadrzecznej nierealne

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowa Ruda: W tym roku nie ma szans na remont podcieni przy ul. Nadrzecznej. Jak zwykle przyczyną jest brak pieniędzy. Dwa budynki z tej ulicy miasto zamierza sprzedać.

Nowa Ruda. Radny Andrzej Czerniatowicz zwrócił się do władz Nowej Rudy o remont podcieni przy ul. Nadrzecznej. Przypominamy, że ulica ta  znajduje w ciągu Szlaku Spacerowego „Nad Włodzicą”. 

Tomasz Kiliński, burmistrz Nowej Rudy poinformował radnego, że budynek Wspólnoty Mieszkaniowej Nadrzeczna 1 jest po kapitalnym remoncie, w trakcie którego pomalowano również podcienie przy tej kamienicy. Niestety po niedawno zakończonym remoncie elewacja została już pomazana. Dalej Kiliński tłumaczy, że przy kolejnych numerach budynków podcienia nie były malowane i z biegiem czasu są coraz bardziej zdewastowane. 

Z odpowiedzi burmistrza dowiadujemy się też, że miasto zamierza sprzedać w przetargu dwa pustostany znajdujące się pod adresem  Nadrzeczna 6 i 7. Teraz trwają prace związane z wykonaniem robót geodezyjnych i uzyskaniem stosownych opinii konserwatora zabytków.

Nie ma pieniędzy na remont

Należy stwierdzić, że Szlak Spacerowy „Nad Włodzicą” przy ul. Nadrzecznej prowadzi niestety w niechlubną część miasta w której znajdują się budynki socjalne zasiedlone przez margines społeczny.

Policja niejednokrotnie otrzymywała zgłoszenia o dewastacji w tych okolicach. Ciężko jest obecnie odpowiedzieć jakie czynności podejmowała policja na te ataki wandalizmu. Niemniej jednak poziom dewastacji w tym rejonie utrzymuje się od lat
– czytamy w odpowiedzi Tomasza Kilińskiego. 

Z uwagi na to, że gmina nie dysponuje wolnymi środkami finansowymi na remont tych obiektów „natychmiastowe odnowienie podcieni” jest w tym roku nie realne. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy