Powódź 2024. Choć żołnierze biorący udział w operacji FENIKS nie przebywają już na terenie Centrum Turystyczno-Sportowego w Nowej Rudzie-Słupcu, Wojsko Polskie nadal działa w Kotlinie Kłodzkiej, głównie w miejscowościach Kłodzko, Lądek Zdrój i Stronie Śląskie. Ich zadania polegają na odtwarzaniu zniszczonej przez powódź infrastruktury mostowej i drogowej, odkażaniu budynków instytucji publicznych i studni, porządkowanie i wyrównywanie terenu oraz dystrybucją materiałów w hubie logistycznym. To, do kiedy żołnierze będą obecni na terenach popowodziowych zależy od wielu czynników. Na bieżąco monitorujemy potrzeby lokalnych społeczności i współpracujemy z samorządami poprzez grupy CIMIC (współpracy cywilno-wojskowej) - poinformował płk Robert Pękała z dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej.
Operacja Feniks
Od końca września do połowy listopada w Nowej Rudzie kwaterował pododdziały wojsk obrony terytorialnej oraz wojsk operacyjnych, uczestniczących w operacji Feniks. Byli to przede wszystkim żołnierze z I Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej, III Podkarpackiej Brygady, VIII Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz 15 Batalionu Wsparcia Dowodzenia. W sumie, ponad 700 mundurowych.Mam podpisaną umowę z wojskiem, na podstawie której w naszym domu wypoczynkowym Sport-Centrum rotacyjnie gości setka mundurowych. Przyjeżdżają w poniedziałek, wyjeżdżają w sobotę. Umowa obowiązuje do końca roku. Nie planujemy jej przedłużać, bo potem zaczyna się sezon feryjny i zaczniemy przyjmować grupy sportowe - ujawnia Wojciech Kołodziej, prezes CTS w Słupcu.
Zobacz również: Od 9 miesięcy władze gminy Nowa Ruda nie potrafią wykonać remontu wiaty przystankowej, uszkodzonej w wyniku wypadku drogowego
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.