Reklama

Nowa Ruda. Wypłacono blisko 3 200 dodatków węglowych

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Canva / ilustracyjne

Nowa Ruda. Wypłacono blisko 3 200 dodatków węglowych - Zdjęcie główne

Jak mówi burmistrz Nowej Rudy – Tomasz Kiliński było to ogromne wyznawanie dla pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, bo tych dodatków i programów było sporo. | foto Canva / ilustracyjne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wypłatą wszelkich dodatków finansowych związanych z kryzysem energetycznym w Nowej Rudzie zajmował się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Chociaż, obowiązek ten spadł na pracowników ośrodka niespodziewania, a praca była mozolna i intensywna, to wydaje się, że urzędnicy egzamin zdali.

Nowa Ruda. Jak informuje pełniąca obowiązki kierownika Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowej Rudzie - Anita Mańczak wypłacono 3 179 dodatków węglowych na łączną kwotę 9 537 000 zł. Wszystkie te wypłaty zostały zrealizowane do 31 grudnia 2022 r.

Zrealizowano również dodatki dla gospodarstw domowych, które wykazały, że głównym źródłem ogrzewania był:

  • pellet lub biomasa: 192 gospodarstwa na kwotę 576 000 zł
  • drewno kawałkowe: 94 gospodarstwa wnioski na kwotę 94 000 zł
  • olej opałowy: 49 gospodarstwa na kwotę 98 000 zł
  • LPG- 17 gospodarstw na kwotę 8 500 zł
Również realizacja wypłaty tych dodatków została zakończona.

Jak mówi burmistrz Nowej Rudy – Tomasz Kiliński było to ogromne wyznawanie dla pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, bo tych dodatków i programów było sporo.

Uważam, że poradziliśmy sobie z tym naprawdę dobrze. To w jakich ramach się poruszaliśmy i to jak przepływały środki w ramach tych działań, czasami generowało niezadowolenie niektórych mieszkańców, aczkolwiek nie było takich przypadków dużo
– twierdzi Kiliński.

Burmistrz dodaję: Mówiąc choćby o węglu niestety trzeba było na ten węgiel czekać. My nie mieliśmy na to wpływu, węgiel przywożono jak przywożono, czasami mieliśmy deklaracje, że już przywiozą, a przywozili później itd. Pamiętajmy, że miasto nie jest podmiotem, który powinien zajmować się handlem węglem. Można to było zrobić w sposób zupełnie inny, prostszy, a przecież i tak ostatecznie program realizowany był przez przedsiębiorców. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy