Reklama

Nowa Ruda. Zamelduj się - więcej mieszkańców to większa kasa

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Picabay

Nowa Ruda. Zamelduj się - więcej mieszkańców to większa kasa - Zdjęcie główne

Nowa Ruda: Obowiązek meldunkowy można dokonać osobiście lub przez pełnomocnika w siedzibie gminy lub w formie dokumentu elektronicznego. | foto Picabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowa Ruda. W przeciągu ostatnich lat znacznie obniżyła się liczba ludności - obecnie w Nowej Rudzie mieszka niecałe 21 tys. osób.

Nowa Ruda. Spadek ludności spowodowany jest nie tylko wyjazdami „za pracą”, ale także mała ilością urodzeń, dużą ilością zgonów (np.covidowych) i brakiem wykonywania obowiązku meldunkowego.

W ubiegłym roku przeprowadzono Narodowy Spis Ludności i Mieszkań, po analizie wyników władze Nowej Rudy stwierdziły, że w mieście mieszka wiele osób niezameldowanych w swoich obecnych mieszkaniach. Spowodowane jest to powtarzającymi się od lat informacjami o zniesieniu obowiązku meldunkowego w Polsce, co nie jest prawdą.

Więcej mieszkańców to większa kasa

W dowodzie osobistym nowego wzoru nie ma obecnie adnotacji o miejscu zameldowania, ale w naszym kraju nadal istnieje obowiązek meldunkowy. Zgodnie z przepisami obywatel polski przebywający na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej jest obowiązany wykonać obowiązek meldunkowy, polegający na: zameldowaniu się w miejscu pobytu stałego lub czasowego, wymeldowaniu się z miejsca pobytu stałego lub czasowego, zgłoszeniu wyjazdu poza granice Polski oraz powrotu.

Obowiązek meldunkowy można dokonać osobiście lub przez pełnomocnika w siedzibie gminy lub w formie dokumentu elektronicznego. W przypadku zameldowania należy przedstawić potwierdzenie pobytu w danym lokalu oraz tytuł prawny do niego (np. umowa najmu, odpis z ksiąg wieczystych, decyzja administracyjna).

Jak informuje burmistrz Nowej Rudy, Tomasz Kiliński, przekazywane gminom środki finansowe w większości oparte są na liczbie ludności zameldowanej w danej gminie.

Apelujemy do państwa o dokonanie zameldowania w swoich miejscach zamieszkania stałego czy czasowego. Liczba ludności ma również wpływ na możliwość składania przez gminę wniosków o realizację projektów unijnych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy