Reklama

Noworudzcy strażnicy miejscy podsumowali miniony rok

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Redakcja

Noworudzcy strażnicy miejscy podsumowali miniony rok - Zdjęcie główne

foto Redakcja

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Prawie 1 900 interwencji odnotowała w 2022 roku noworudzka straż miejska. W ubiegłym roku przeprowadzili też 789 patroli w tym 11 wspólnie z policją.

Nowa Ruda. Funkcjonariusze straży miejskiej od lat patrolują ulice Nowej Rudy i pomagają mieszkankom i mieszkańcom miasta. Strażnicy miejscy reagują na zgłoszenia oraz podejmują własne interwencje podczas służby patrolowej. W podsumowaniu ubiegłego roku pada liczba 1 899 interwencji, z czego 1 106 to interwencje zlecone, a 811 własne. 

W 2022 roku przyjęliśmy do realizacji 794 zgłoszeń przekazanych drogą telefoniczną, elektroniczną bądź osobiście. Najwięcej, bo aż 159 dotyczyło przestrzegania ustawy o ochronie zwierząt i środków ostrożności przy trzymaniu zwierząt. Kolejne 144 zgłoszenia dotyczyły zakłócania porządku w ruchu drogowym
– informuje zastępca komendanta Straży Miejskiej w Nowej Rudzie – Piotr Górnicki. 

Strażnicy miejscy w minionym roku wylegitymowali 1 106 osób, nałożyli też 328 mandatów na kwotę 44 370,00 zł. Strażnicy sporządzili też 41 wniosków do Sądu Rejonowego w Kłodzku, pouczyli również aż 509 osób.

W tamtym roku ujawniliśmy 909 wykroczeń. Najwięcej, bo aż 542 były to wykroczenia związane z utrzymaniem bezpieczeństwa i porządku w komunikacji. Odnotowaliśmy również 103 przypadki naruszenia ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Spożywanie alkoholu przez noworudzian w miejscach zabronionych nadal stanowi istotny problem w naszym mieście i jest jednym z podstawowych wyzwań w zwalczaniu tego problemu przez strażników – dodaje Górnicki. 

Strażnicy miejscy pokusili się o opracowanie ilości ujawnionych naruszeń w poszczególnych dzielnicach Nowej Rudy. Najwięcej nieprawidłowości ujawniono w Centrum - 701, w Słupcu – 132, a w dzielnicy Drogosław - 53.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy