Reklama

Od 20 kwietnia mniejsze ograniczenia

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wejdziesz do lasu, nie wejdziesz z dzieckiem na plac zabaw

Od 20 kwietnia mniejsze ograniczenia - Zdjęcie główne

Rząd zmniejsza ograniczenia od poniedziałku, 20 kwietnia | foto Wejdziesz do lasu, nie wejdziesz z dzieckiem na plac zabaw

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wprowadzone będą nowe zasady w handlu i usługach

W pierwszym etapie od 20 kwietnia: Zostaną otwarte lasy i parki z wyłączeniem placów zabaw. Wprowadzone będą nowe zasady w handlu i usługach: - w sklepach do 100 mkw. - 4 osoby na stanowisko kasowe, - w sklepach powyżej 100 mkw. - 1 osoba na powierzchni 15 mkw. Limit osób w miejscach kultu religijnego ulegnie zwiększeniu do 1 osoby na 15 mkw. Osoby powyżej 13 roku życia będą mogły przemieszczać się bez dorosłego. Mateusz Morawiecki zapowiedział, że na dalszych etapach łagodzenia przepisów związanych z epidemią koronawirusa będą otwierane kolejno rzemiosło, a następnie handel i usługi. Podkreślił, że decyzja o przejściu do kolejnego etapu zostanie podjęta po spełnieniu niezbędnych warunków: analizy przyrostu zachorowań, wydajności służby zdrowia oraz realizacji wytycznych sanitarnych. Minister zdrowia Łukasz Szumowski mówił, że etapy zdejmowania obostrzeń nie oznaczają, że epidemia się kończy. Poinformował, że w dalszym ciągu bardzo ważne jest przestrzeganie podstawowych zasad - zasłanianie twarzy w miejscach publicznych, dezynfekcja rąk i powierzchni, zachowywanie dystansu, przebywanie na kwarantannie i izolacji w zależności od sytuacji. Dodał, że rząd nie może doprowadzić do złego stanu polskiej gospodarki. Jeżeli tak by się stało, ludzie będą umierali na inne choroby - onkologiczne, choroby sercowo-naczyniowe i choroby rzadkie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy