Reklama

Od dzisiaj możesz głosować na wybrany projekt w budżecie obywatelskim

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Redakcja

Od dzisiaj możesz głosować na wybrany projekt w budżecie obywatelskim - Zdjęcie główne

foto Redakcja

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od dzisiaj do 30 września możemy głosować na wybrane projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Nowa Ruda 2023.

Twój głos może zdecydować o ważnej inwestycji w twojej okolicy.

 

 

Na liście projektów do głosowania znalazło się 12 projektów. Na realizację zadań, które wygrają w głosowaniu do rozdysponowania jest 300 tys. zł.

 

 

Kto i jak może głosować?

Głosować na propozycje zadań do Budżetu Obywatelskiego Miasta Nowa Ruda można od dzisiaj – czwartek, 1 do 30 września.

Uprawnionymi do głosowania nad wyborem zadań do budżetu obywatelskiego są mieszkańcy Miasta Nowa Ruda, którzy w roku przeprowadzania głosowania ukończyli lub ukończą 15 lat. 

 

Głosowanie nad wyborem zadań do budżetu obywatelskiego prowadzone jest:

• w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Nowej Rudzie w godzinach pracy Urzędu Miejskiego w Nowej Rudzie;

• w Filii Nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowej Rudzie ul. Świdnicka 54 w godzinach pracy Filii;

• w Filii Nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowej Rudzie ul. Słupiecka 2 w godzinach pracy Filii;

• drogą elektroniczną za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej

 

 

Jakie projekty wybrano do głosowania?

• Koncert "Sygnał Miłosierdzia"- VI Edycja - koszt: 50 000 zł

Sygnał Miłosierdzia to pełen muzycznych emocji i niezapomnianych wrażeń koncert odbywający się w uroczystość Bożego Ciała w Nowej Rudzie-Słupiec.

 

• Noworudzki Jarmark Bożonarodzeniowy - koszt: 50 000 zł

Baśniowa sceneria, przepiękne świąteczne dekoracje, zapach świerków, stragany oferujące zdrowe i pachnące produkty- to pragniemy Państwu zaoferować. Moc atrakcji dla dzieci, występy artystyczne, koncerty kolęd i upominki dla najmłodszych. Tutaj każdy odnajdzie coś dla siebie! Sprawmy razem, by Noworudzianie mogli skorzystać z tej pięknej, świątecznej oferty.

 

• Oświetlenie łącznika ul. Andersa - koszt: 30 000 zł

Zadanie ma na celu stworzenie infrastruktury, która pozwoli na zamontowanie oświetlenia między ulicami Andersa 1-11 oraz Andersa 12-35 w Nowej Rudzie Drogosławiu. Oświetlenie to pozwoli na bezpieczne przejście między tymi ulicami w porach wieczorowych i nocnych.

 

• Modernizacja boiska sportowego w Nowej Rudzie Drogoslawiu - koszt: 50 000 zł

Stworzenie infrastruktury przeznaczonej dla mieszkańców Nowej Rudy w celu zachęcenia do prowadzenia zdrowego trybu życia wśród mieszkańców. Modernizacja ma na celu stworzenie bezpiecznego boiska do piłki nożnej oraz boiska do piłki siatkowej oraz koszykówki. Dodatkowym elementem, może być dodanie oświetlenia.

 

• "Plac zabaw dla dzieci Przedszkola Miejskiego nr 3 w dzielnicy Drogosław" - koszt: 50 000 zł

Budowa placu zabaw dla dzieci przedszkolnych w Przedszkolu Miejskim nr 3 w Nowej Rudzie.

 

• Korona Nowej Rudy - koszt: 50 000 zł

Projekt działania promocyjnego polegający na powołaniu odznaki turystyki regionalnej pod nazwą "Korona Nowej Rudy", wraz z wykonaniem 100 sztuk odznaki, książeczek zdobywcy i elementów infrastruktury terenowej.

 

• "Bezpieczna Nowa Ruda - Dobrze wyposażona straż pożarna gwarancją mojego bezpieczeństwa" - koszt: 50 000 zł

Doposażenie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej Nowa Ruda - Słupiec w nowoczesny sprzęt niezbędny do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków zjawisk katastrofalnych lub poważnych awarii przemysłowych (lokalizacja jednostki nieopodal Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej).

 

• Strefa relaksu dla uczniów LO wraz z utwardzeniem wjazdu do szkoły - koszt: 50 000 zł. Na świetlicy szkolnej chcielibyśmy wygospodarować i urządzić strefę relaksu dla naszych uczniów. Byłyby to wygodne, duże pufy oraz hamaki i fotele podwieszane. Dodatkowo znalazłaby się ściana kredowa na złote myśli uczniów, przyjemne oświetlenie lampionowe oraz egzotyczne rośliny. Podłoże wykonane zostałoby ze sztucznej trawy lub gumowych puzzli. Całość miałaby charakter ogrodowo-plażowy.

 

• Filia dla młodego czytelnika. Modernizacja filii nr 4 w Słupcu - koszt: 50 000 zł

Filia dzięki projektowi ma stać się nie tylko miejscem, w którym można znaleźć coś do czytania, ale także miejscem w którym można spędzić wolny czas. Chcemy, aby to było miejsce do nauki, zabawy, realizacji swoich pasji i zainteresowań. Zakupione zostaną: 3 stanowiska komputerowe (fotele, biurka, komputery) drukarka 3D, konsola do gier oraz telewizor, gry planszowe, pufy, stoliki, regały, półki.

 

• Ścieżka muzyczna przy Żłobku Miejskim Nr 1 w Nowej Rudzie - koszt: 25 000 zł

Zabawa na muzycznej ścieżce sensorycznej przy Żłobku Miejskim Nr 1 w Nowej Rudzie będzie polegała na wielozmysłowym doświadczaniu - korzystający będą dotykać instalacji, grać na instrumentach, obserwować, manipulować urządzeniami. Ścieżka sensoryczna jest polecana także do edukacji dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności.

 

• Rodzinna strefa odpoczynku i relaksu - koszt: 50 000 zł

Stworzenie ogólnodostępnej, wielofunkcyjnej plenerowej przestrzeni aktywności sportowo-rekreacyjnej, skierowanej do różnych grup wiekowych.

 

• "Nasza Biała Lokomotywa - 50-ta rocznica wjazdu Białej Lokomotywy do Nowej Rudy" - koszt: 50 000 zł

Wydarzenie kulturalne w 50-rocznicę wjazdu Białej Lokomotywy do Nowej Rudy w czasie Festiwalu Studentów Szkół Artystycznych w 1973 roku. Organizacja i przeprowadzenie szeregu działań happeningowych nawiązujących do Festiwalu Studentów Szkół Artystycznych z lat 70-tych XX wieku.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy