Reklama

Pasterka odłączy się od Karłowa?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: foto: polska-org.pl

Pasterka odłączy się od Karłowa? - Zdjęcie główne

foto foto: polska-org.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Będą konsultacje społeczne, podczas których mieszkańcy zadecydują, czy Karłów i Pasterka ponownie będą odrębnymi sołectwami.

Specyfika, położenie i charakterystyka tych miejscowości są zupełnie inne. Pasterka leży w samym sercu Gór Stołowych i funkcjonuje na zupełnie innych warunkach niż Karłów, który z kolei ma większe możliwości rozwoju. Już to sprawia, że do podziału powinno dojść, a do tego taką wolę wyrażają też mieszkańcy obydwu wsi. Jak zagłębimy się w historię Radkowa, to dowiemy się, że dawniej Karłów i Pasterka były odrębnymi miejscowościami. - W Pasterce jest park. Tam są inne trendy rozwojowe, działają stowarzyszenia i ciągle jest konflikt między Pasterką i Karłowem jako jednym sołectwem - przyznaje Jan Bednarczyk, burmistrz Radkowa. - Karłów jest taką powiedziałbym turystyczną przemysłówką i to jest podstawa do tego, aby i tu i tu był sołtys, żadnych większych kosztów w związku z tym nie będzie, a będą to dwa odrębne sołectwa i niech sobie układają współpracę – dodaje burmistrz. Dotychczas w gminie Radków na 12 miejscowości mieliśmy 11 sołectw. - Jedynie wsie Karłów i Pasterka pozostawały jako jedno sołectwo. Każda pozostała miejscowość, która podlega pod miasto i gminę Radków do tej pory była osobnymi sołectwami - przypomina przewodniczący rady miasta i gminy Radków. Jak zapowiada Aleksander Mielniczuk, konsultacje społeczne w sprawie rozdziału Karłowa i Pasterki odbędą się w najbliższym czasie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy