Piast mistrzem jesieni

Opublikowano: Aktualizacja:

Piast mistrzem jesieni - Zdjęcie główne

WiadomościPo zwycięstwie 5:1 z Burzą w Dzikowcu piłkarze Piasta Nowa Ruda zostali mistrzem jesieni w klasie A. Drugie miejsce zajmuje Trojan Lądek, trzecia jest Polonia Bystrzyca.

Mecz w Dzikowcu rozpoczął się od mocnego uderzenia podopiecznych Leszka Kasprzyka , którzy po strzale Tarania, w 10 minucie, objęli prowadzenie. W 21 minucie dośrodkowanie Koprowskiego na wyrównującą bramkę zamienił Pańczyk. Po przerwie w 50 minucie Koprowski wykorzystał znakomite dośrodkowanie A. Osickiego i Piast Wyszedł na prowadzenie. Dziesięć minut później sędzia podyktował rzut karny dla noworudzian po faulu Rudzkiego na Mice. Skutecznym egzekutorem "jedenastki" okazał się Czepiel. Utrata trzeciego gola spowodowała, że gospodarze rzucili sie do odrabiania strat i stworzyli dwie doskonałe sytuacje do zdobycia gola jednak raz obronną ręką wyszedł z opresji bramkarz Piasta, Turkowicz, raz piłka wylądowała na słupku strzeżonej przez niego bramki. Końcówka meczu, to popis skuteczności wprowadzonego na ostatni kwadrans Kublika, który dwukrotnie, w 85 i 90 minucie gry pokonał Sawickiego, ustalając wynik spotkania na 5:1. Tym samym Piast nie pozostawił złudzeń graczom z Dzikowca kto tego dnia był lepszy.

Burza Dzikowiec - Piast Nowa Ruda 1:5 (1:1) Bramki: Tarań - Kublik 2, Koprowski, Czepiel, Pańczyk

Piast Nowa Ruda: Turkowicz, Bolisęga, Pańczyk, Czechowicz, Osicki A., Osicki S., Osiecki (Kublik), Koprowski (Stasiewicz), Pieróg, Mika, Czepiel.