Reklama

Podwyżka przyszła z góry

Opublikowano: pt, 15 mar 2019 00:00
Autor:

Podwyżka przyszła z góry - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Władze Nowej Rudy miały niewielki wpływ na wysokość podwyżki, jaką od marca płacą mieszkańcy Nowej Rudy za wywóz odpadów.

- JEST TO SPOWODOWANE PRZEDE WSZYSTKIM ROZPORZĄDZENIEM RZĄDU wprowadzającym 60% wzrost opłaty środowiskowej - przypomina burmistrz Tomasz Kiliński. Za oddawanie segregowanych odpadów w Nowej Rudzie płaciliśmy 13,50 zł od osoby. Od marca opłata ta wzrosła do 19,10 zł od osoby. Więcej zapłacimy też za odpady niesegregowane. Wcześniej płaciliśmy 22 zł od osoby. Teraz płacić będziemy już 31,10 zł od osoby. Podwyżki dotkną też rodziny wielodzietne, posiadające Kartę Dużej Rodziny. Tu opłata wzrośnie z 6,75 zł od osoby na 9,55 zł od osoby. POWODY PRZEZ KTÓRE WIĘCEJ BĘDZIEMY PŁACIĆ ZA ODDAWANIE ŚMIECI: wzrost o 5,8 % kosztów wypłat dla pracowników wzrost o 31,5 % kosztów przyjmowania i zagospodarowania odpadów przez tzw. RIPOK w Ścinawce Dol. (w ogóle kosztów ponad 60 % stanowią opłaty za przyjmowanie odpadów w Ścinawce Dol.) wzrost o 3,5 % kosztów usług transportowych wzrost o 2 % kosztów zakupu materiałów

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy