Reklama

Pogasły światła miast

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: foto ilustracyjne pixabay.com

Pogasły światła miast - Zdjęcie główne

foto foto ilustracyjne pixabay.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W polskich miastach gasną światła. W nocy. W ten sposób samorządy szukają oszczędności. Najbliższym przykładem jest Wałbrzych. Tu światła gasną już o północy. Ciemno jest do 4 rano. To, jak wyliczył prezydent Roman Szełemej, pozwoli mu zaoszczędzić 80 tys. zł. miesięcznie. Czy u nas też lampy przestaną nocą świecić?

Tomasz Kiliński, burmistrz Nowej Rudy Wygaszanie oświetlenia nie jest do końca zgodne z prawem, bo prawo stanowi, że jeżeli się wdroży oświetlanie traktów pieszych, jezdni, ulic i dróg to powinno się świecić od zapadania zmroku do brzasku. My od dłuższego czasu na tym oszczędzamy. Mam ponad 2 tys. lamp. Pieniędzy nie mam, więc w niektórych wsiach świecę do godz.22:30, 23:00 lub do północy. Wyjątkiem jest centrum Wambierzyc i Radkowa. Rozważaliśmy wyłączanie oświetlenia, ale po wyliczeniu wszystkiego i po przekazaniu oświetlenia zalewu spółce, gdzie tych lamp jest tam ok. 200 jeszcze się bilansujemy. Zastanawiamy się nad tym. Niewykluczone, że takie działania w tym kierunku podejmiemy. Dziś nie zostały wprowadzone żadne zmiany. Oświetlenie działa na zasadzie zmierzchowej. Mamy część oświetlenia, które działa nazwijmy to w sposób bardziej inteligentny, czyli oszczędnościowy. Mówię tu o nowych oświetleniach ledowych, choćby na ul. Świdnickiej. Ono jest w pewnym stopniu dostosowane do warunków i potrzeb. To starsze oświetlenie takich wymogów nie spełnia. Rozważania na ten temat były już wcześniej. Oczywiście w zupełnie innych warunkach, realiach i sytuacji, tak by poczynić oszczędności w tym zakresie. Natomiast wcześniej uznaliśmy ostatecznie, że ze względów chociażby bezpieczeństwa nie powinniśmy tu szukać oszczędności. Teraz sytuacja się zmieniła. Obserwujemy i widzimy, że poruszanie się mieszkańców, w związku ze stanem epidemii jest zdecydowanie ograniczone. A szczególnie w godzinach nocnych, więc może jest to element dzięki któremu moglibyśmy poczynić pewne oszczędności. Jan Bednarczyk, burmistrz miasta i gminy Radków Wygaszanie oświetlenia nie jest do końca zgodne z prawem, bo prawo stanowi, że jeżeli się wdroży oświetlanie traktów pieszych, jezdni, ulic i dróg to powinno się świecić od zapadania zmroku do brzasku. My od dłuższego czasu na tym oszczędzamy. Mam ponad 2 tys. lamp. Pieniędzy nie mam, więc w niektórych wsiach świecę do godz.22:30, 23:00 lub do północy. Wyjątkiem jest centrum Wambierzyc i Radkowa. Rozważaliśmy wyłączanie oświetlenia, ale po wyliczeniu wszystkiego i po przekazaniu oświetlenia zalewu spółce, gdzie tych lamp jest tam ok. 200 jeszcze się bilansujemy. Adrianna Mierzejewska, wójt gminy Nowa Ruda Nie otrzymaliśmy informacji na zadane urzędnikom pytania dotyczące oświetlenia gminy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy