Reklama

Polska Spółka Gazownictwa przesuwa gazyfikację Drogosławia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Pixabay

Polska Spółka Gazownictwa przesuwa gazyfikację Drogosławia - Zdjęcie główne

Rozpoczęcie budowy gazociągu w Drogosławiu planowane jest po 2023 roku | foto Fot. Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już nie mówi się o roku 2023, bo budowa sieci gazowniczej ma się rozpocząć po roku 2023. Co na to władze Nowej Rudy?

Ewa Stefaniak z sekcji obsługi klienta PSG w Wałbrzychu poinformowała samorządowców o planowanej rozbudowie sieci gazowniczej. - W tym roku wybudujemy w Nowej Rudzie 600 m gazociągu, w przyszłym roku 720 m gazociągu, a w roku 2023 630 metrów – wyliczyła przedstawicielka PSG. - Natomiast rozpoczęcie budowy gazociągu w Drogosławiu planowane jest po 2023 roku - dodał.

Ta informacja bardzo zaniepokoiła Tomasza Kilińskiego, burmistrza Nowej Rudy, który stwierdzi, że w tym roku Nowa Ruda otrzymała pismo od Polskiej Spółki Gazownictwa, w którym były zapewnienia, że realizacja inwestycji w Drogosławu ruszy w 2023 r. - Wielokrotnie zbieraliśmy dla spółki informacje i deklaracje, organizowaliśmy też spotkania z mieszkańcami Drogosławia, a dziś się dowiadujemy, że to co niedawno napisaliście znowu się przesunie. To dla nas jest absolutnie nie do przyjęcia – mówi burmistrz Kiliński. - Jako miasto mamy ogromny problem z zanieczyszczeniem powietrza i czynimy mnóstwo działań, żeby tę sytuację poprawiać, żeby wymienić kotły i żeby doprowadzić do sprzedaży gazu dla PGNiG – e. Spotykamy się jednak z blokadą, która jest dla nas nie do przejścia. Mnóstwo mieszkańców Drogosławia czeka na budowę sieci gazowej, aby móc włączyć się aktywnie do działań związanych z ochroną powietrza - dodał burmistrz.

Spółka przygotowała już kosztorys na budowę sieci gazowniczej w Drogosławiu. Kiliński chciał się dowiedzieć na jaką kwotę opiewa. Zaproponował, ironicznie, że to miasto wybuduje sieć w tej dzielnicy i odsprzeda PSG. Przedstawiciele firmy nie chcieli jednak ujawnić kwoty, zasłaniając się tajemnicą handlową.

A.Balcerzak

 

CZYTAJ TAKŻE:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy