Reklama

Powiat Kłodzki: Ile osób już się zaszczepiło?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Powiat Kłodzki: Ile osób już się zaszczepiło?  - Zdjęcie główne

Powiat Kłodzki: Wszystko, co musisz wiedzieć o szczepieniach na koronawirusa

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Powiat Kłodzki: Podsumowujemy najważniejsze informacje o szczepieniach. Ile osób z Powiatu Kłodzkiego udało się zaszczepić do połowy stycznia? Sprawdź dane.

Powiat Kłodzki: Od 27 grudnia trwają szczepienia narodowe. Zaczęło się od tak zwanej grupy zerowej, teraz będą szczepić się również seniorzy. Zobacz, jak wygląda sytuacja w Powiecie Kłodzkim. 

 

Powiat Kłodzki i województwo dolnośląskie 

Według raportu ministerstwa zdrowia, do tej pory w całym województwie dolnośląskim zaszczepiono 61 388 osoby. Dziennie w skali województwa szczepi się średnio 1 984 osób. Według danych MZ, do tej pory 4 367 osób dostało drugą dawkę szczepionki. 

Jeżeli chodzi o Powiat Kłodzki - do tej pory wyszczepiono 3 507 osób. Dziennie w skali powiatu szczepi się średnio 381 osób. Drugą dawkę szczepionki otrzymało 75 osób. 

W skali całego kraju wykonano 684 277 tys. szczepionek. To daje dziennie średnio 35 699 tys. 

 

Podział na grupy

Do 14 stycznia trwały zapisy na szczepienia w grupie zero. Odbywały się one w szpitalach węzłowych. W grupie zerowej znaleźli się pracownicy szpitali, sanepidów, domów pomocy społecznej, ośrodków pomocy społecznej, uczelni medycznych oraz rodzice wcześniaków. Następni w kolejce są seniorzy:

Od 15 stycznia na szczepienia mogą zapisać się osoby powyżej 80 roku życia

Od 22 stycznia na szczepienia mogą zapisać się osoby powyżej 70 roku życia

Osoby poniżej 70 roku życia narazie nie mają wyznaczonego terminu rejestracji, ale od 15 stycznia mogą zgłosić chęć zaszczepienia się na stronie www.szczepimysie.pacjent.gov.pl

 

Wstrzymane dostawy 

Aktualnie w Polsce obywatele szczepieni są preparatami firmy Pfizer i BioNTech. Szczepionki są rozprowadzane w Unii Europejskiej pod marką Comirnaty. Szczepionkę należy podać w dwóch dawkach, odczekując co najmniej 21 dni pomiędzy zastrzykiem. Pod koniec tego tygodnia do Polski dotarły informację o pomniejszonych dostawach szczepionek. W najbliższy poniedziałek, 18 stycznia przyjedzie do kraju jedynie 60% z planowanej dostawy. Zostanie ona uszczuplona o 40%. Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera poinformował, że taka sytuacja utrzyma się przez około miesiąc. Firma chce zwiększyć produkcję preparatów - dlatego będą zmiany w planie dostaw. W tym roku ma wyprodukować 2 mld szczepionek. Ministerstwo Zdrowia deklaruje, że każda osoba, która otrzymała pierwszą dawkę preparatu - dostanie też drugą. 

 

Pomoc schorowanym

Wiele gmin z Powiatu Kłodzkiego zaproponowało pomoc w dostaniu się na szczepienia. Gminy uruchomiły infolinie, na które mogą zgłaszać się seniorzy i osoby niepełnosprawne, którym ciężko jest o własnych siłach przyjechać do punktu szczepień. 

 

Natalia Kołodziej, inf. Ministerstwo Zdrowia

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy