Reklama

Powiat kłodzki. Nowa Ruda z najtańszym węglem

Opublikowano:
Autor:

Powiat kłodzki. Nowa Ruda z najtańszym węglem - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do zdecydowanej większości gmin powiatu kłodzkiego dotarł już węgiel, który sprzedawany jest po preferencyjnej cenie. Ważne jest to, że nie musimy w tym roku wykupować od razu 1,5 tony.

Praktycznie od początku grudnia weszły w życie przepisy dotyczące preferencyjnego zakupu węgla umożliwiające mieszkańcom przeniesienie na drugi okres niewykupionego węgla. Od początku grudnia w gminach powiatu kłodzkiego pojawiły się pierwsze transporty tańszego opału, które trafiają do mieszkańców. Niestety, część gmin powiatu czeka jeszcze na opał.

Niewykupiony węgiel kupimy w przyszłym roku

Przypominamy, że do wejścia w życie nowych przepisów w ramach preferencyjnego zakupu węgla, mieszkaniec danej gminy mógł w sumie kupić 3 tony węgla - 1,5 tony do 31 grudnia oraz 1,5 tony od 1 stycznia 2023 r. bez możliwości przeniesienia na drugi okres niewykupionego opału. 

Zmiana rozporządzenia, która weszła w życie 3 grudnia umożliwia przeniesienie niewykorzystanego w pierwszym okresie zakupu, na następny – po 1 stycznia 2023 r. - Czyli jeżeli teraz kupiliśmy tonę węgla to po nowym roku będziemy mogli kupić pozostałe 2 tony po preferencyjnej cenie – wyjaśniają urzędnicy z noworudzkiego magistratu. 

Większość gmin powiatu kłodzkiego ma już węgiel

W 10 z 14 gmin powiatu kłodzkiego już od kilkunastu dni prowadzi się sprzedaż węgla po preferencyjnych cenach, które w kilku przypadkach są niższe niż 2.000 zł za tonę.

•Duszniki - Zdrój - cena zakupu wynosi – 1.979,70 zł za 1 tonę

•Kłodzko – 2.000 zł za tonę

•Kudowa - Zdrój - Cena zakupu 1 tony węgla wynosi – 1.918,20 zł 

•Bystrzyca Kłodzka – 2.000 zł za tonę

•Radków - cena 1 tony węgla wynosi 2000

•Stronie Śląskie – 1.900 zł za tonę,

•Szczytna - cena zakupu 1 tony węgla wynosi 2.000 zł 

•Gmina Kłodzko - koszt zakupu węgla to 1.950 zł za tonę

•Gmina Lewin Kłodzki – 2.000 zł za tonę.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy