Reklama

Powiat Kłodzki: Dobre warunki dla biegaczy narciarskich

Opublikowano: sob, 20 lut 2021 10:16
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Powiat Kłodzki: W naszej okolicy nadal rządzi zima. Zobacz, gdzie zastaniesz dziś najlepsze warunki do narciarstwa biegowego.

Powiat Kłodzki. Stoki narciarskie odnotowują przez ostatni tydzień gigantyczne obłożenie. W naszym powiecie jednak, nie zapomina się także o narciarzach biegowych. Sprawdź, gdzie dzisiaj są najlepsze warunki. 

 

Trasy w Karłowie

Jak informuje Marek Kusiakiewicz, przygotowania tras w Karłowie można uznać za udane. Co prawda, nie udało się przejechać ratrakiem na łąkach poniżej wypożyczalni nart, ale do użytku narciarzy biegowych wciąż pozostają dwie pętle nad Michałówką. Dostępne są pętle o długości 4,5 km oraz 5 km. Są ze sobą połączone w taki sposób, że można przebiec 4,5 km nową pętlą, 5 km starą trasą, bądź 9,5 km połączeniem tych obu tras. Na całej długości pętli położono ślad dla klasyka oraz sztruks dla łyżwy. Dodatkowo wszystkie prześwity zostały już załatane. W sobotę, 20 lutego w godzinach wieczornych ratrak kolejny raz wyrówna trasy. Na mapce poniżej widoczna jest trasa 5 km - niebieska, oraz 4,5 km - czerwona. 

 

Powiat Kłodzki: Dobre warunki dla biegaczy narciarskich

 

Góry Bialskie 

Powiat Kłodzki zaczyna przygotowywać się na odwilż, lecz w Górach Bialskich zima nie ustaje i warunki do narciarstwa biegowego są idealne. Ratrak odświeżył szlaki biegowe i przygotował do użytku polanę, Dolinę Białej Lądeckiej, Biały Spław, Szengeny, drogę nad Spławami aż do Przełęczy Suchej, Drogę Rezerwatową, Czarny Dukt, łącznik pomiędzy Czarnym Duktem a Wielkim Rozdrożem, 13 Ultrabiel, Drogę Marianny z Przełęczy Suchej do Nowej Morawy oraz szlak do Przełęczy Dział. Po stronie Polskiej przygotowanych jest 60 km szlaków biegowych, a długość wszystkich tras na pograniczu polsko-czeskim wynosi 150 km. Temperatura powietrza sięga -5 stopni Celsjusza. Pomimo odwilży w Górach Bialskich jest od 15 do 60 cm śniegu. Większość tras zostało przygotowanych pod styl klasyczny, ale znajdzie się coś także dla fanów stylu łyżwowego. Szczegółowe informacje dostępne na stronie www.bilestopy.cz.

Natalia Kołodziej, inf. CETiK Stronie Śląskie 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy