Reklama

Powiat Kłodzki. Wiemy, ile na WOŚP zebrały wszystkie sztaby

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Natan Gaul

Powiat Kłodzki. Wiemy, ile na WOŚP zebrały wszystkie sztaby - Zdjęcie główne

foto Natan Gaul

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Powiat Kłodzki: Za nami 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sprawdziliśmy, ile pieniędzy zebrały sztaby na terenie naszego powiatu.

Powiat Kłodzki. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała 30 raz. Podczas tegorocznej edycji zbierano pieniądze na okulistykę dziecięcą. Większość sztabów przekazała już wstępne informacje o zebranych kwotach. 

Już od kilku lat, WOŚP działa również w internecie, gdzie na aukcjach można wylicytować różne przedmioty lub usługi, a cały dochód z ich sprzedaży wspiera konto orkiestry, dlatego pełne kwoty poznamy za kilkanaście dni.

Powiat Kłodzki. Ile pieniędzy udało się zebrać na WOŚP?

W naszym powiecie działało 12 sztabów. Łącznie do puszek zebrano ponad 330 tys. złotych. Sztaby oraz wolontariusze prowadzili również internetowe zbiórki w postaci e-skarbonek.

 • Sztab w Bystrzycy Kłodzkiej: 13 000,00 zł
 • Sztab w Dusznikach-Zdroju: 32 623,00 zł
 • Sztab w Kłodzku: 83 122,00 zł
 • Sztab w Kudowie-Zdroju: 28 159,00 zł
 • Sztab w Lądku-Zdroju: 24 212,96 zł
 • Sztab w Międzylesiu: brak informacji
 • Sztab w Nowej Rudzie: 27 500,74 zł
 • Sztab w Ołdrzychowicach Kłodzkich: 17 263,00 zł
 • Sztab w Polanicy-Zdroju: 33 699,12 zł
 • Sztab w Radkowie: 11 000,00 zł
 • Sztab w Stroniu Śląskim: 43 172,43 zł
 • Sztab w Szczytnej: 16 606,06 zł 
Przeczytaj: Sztab WOŚP w Kłodzku zebrał ponad 20 tys. do e-skarbonki

Dlaczego mieszkańcy wspierają WOŚP?

Natan Gaul to 20-latek z Polanicy-Zdroju, który jako wolontariusz zebrał na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prawie 8 tys. złotych. 6004,23 złotych trafiło do jego papierowej skarbonki, a 1825 złotych do e-skarbonki.

Zapytaliśmy go dlaczego zaangażował się w pomoc dla WOŚP.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to dla mnie najpiękniejszy dzień w roku. Dzień miłości, szacunku, tolerancji. Dzień niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.

Każdy z Nas zetknął się chyba podczas swojego leczenia w szpitalu ze sprzętem Orkiestry. Sam zetknąłem się z Nim gdy diagnozowano u mnie nadciśnienie tętnicze w szpitalu w Dąbrowie Tarnowskim na oddziale dziecięcym.Trafiłem tam na oddział w stanie przed wylewowym. Cały oddział był w sprzęcie z czerwonym serduszkiem. Od tego momentu spłacam swój dług. Dług za uratowanie życia w pełnej sprawności.

Pierwszy finał,jako wolontariusz,jak pamiętam zagrałem w Gminie Wietrzychowice w woj. małopolskim. Przez dwa poprzednie finały grałem w Sztabie w Bystrzycy Kłodzkiej. A w tym roku zdecydowałem zagrać w mojej Polanicy-Zdrój.

Samorządowcy również za Owsiakiem

Wielu samorządowców z naszego regionu od lat angażuje pomoc dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Burmistrz Polanicy-Zdroju, Mateusz Jelin, na tegoroczną aukcję wystawił możliwość zjedzenia w nim kolacji w Villi Polanica, a Burmistrz Stronia Śląskiego, Dariusz Chromiec, zaoferował dzień na swoim stanowisku. 

WOŚP w mediach społecznościowych aktywnie promowali również Starosta Kłodzki, Maciej Awiżeń oraz Burmistrz Kłodzka, Michał Piszko. 

Wczoraj w Kłodzku, Nowej Rudzie i Polanicy-Zdroju spotkać było można naszą Posłankę Monikę Wielichowską, która przekazała na licytację wybranych sztabów książki z autografem Donalda Tuska oraz sejmowe gadżety.

 

Artykuł pochodzi z portalu klodzko24.eu. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy