reklama

Powstrzymaj przemoc

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Powstrzymaj przemoc - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościPrzemoc fizyczna wobec dzieci jest przestępstwem. Dzwoń na Policję, by ją powstrzymać. To od nas zależy, czy skończy się dramat bitego dziecka. Jeden anonimowy telefon wystarczy by jego sytuacją zainteresowała się policja. W ten sposób możemy uratować ludzkie życie.
reklama

Bariera pomiędzy karceniem, a fizycznym krzywdzeniem dziecka jest bardzo cienka. Możemy zadać pytanie czy w ogóle istnieje.
Bicie, szarpanie, potrząsanie dzieckiem to umyślne zadawanie mu bólu. Wyzwiska, wyśmiewanie to formy przemocy psychicznej. Jeśli takie zachowania się powtarzają, to mamy do czynienia ze znęcaniem. O nadmiernym karceniu dziecka mówimy w przypadku spowodowania lekkiego uszkodzenia ciała lub rozstroju zdrowia.
Niedozwolone karcenie to spowodowanie średniego uszkodzenia ciała lub rozstroju zdrowia.
Spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu – takiego jak m.in. ciężkie kalectwo, choroba zagrażająca życiu, czy istotne zeszpecenie lub zniekształcenie ciała to przykład drastycznego przekroczenia granic karcenia dziecka.
Krzywdzenie dziecka ścigane jest z urzędu. Prócz orzeczenia kary pozbawienia wolności sąd może pozbawić rodziców władzy rodzicielskiej jeśli jej nadużywają.
Dramatyczne sytuacje rozgrywają się najczęściej w czterech ścianach – bez świadków. Dlatego tez tak ważne są da policji sygnały od osób spoza rodziny dziecka - sąsiadów, nauczycieli, lekarzy. To dzięki nim możemy wkroczyć do mieszkania i przeprowadzić interwencję.

reklama


reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama