Reklama

Praktycznie już nie testują

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: foto: pixabay.com

Praktycznie już nie testują - Zdjęcie główne

foto foto: pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nie chcą wydawać pieniędzy na testy na koronawirusa, więc profilaktycznie wysyłają potencjalnie chorych na kwarantannę.

Mniej testów, które mają potwierdzić ewentualne zakażenie Covid19 wykonuje się w powiecie kłodzkim. - Praktycznie nie ma dziś testów. Proszę zwrócić uwagę na codzienne raporty Ministerstwa Zdrowia. W raporcie sprzed miesiąca mamy liczbę testów w granicach ok. 40 tys. dziennie, a teraz jest 12- 20 tys. Dzieje się tak dlatego, że zmieniły się zasady postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia i administracyjnie zostały ograniczone – mówi Krzysztof Dąda z kłodzkiego sanepidu. - U nas też wykonuje się już dużo mniej testów. Czy to dobrze? Nie mam zdania na ten temat. Trzeba jakiś czas odczekać, żeby móc te działania ocenić - dodaje Dąda. Była też ospa Krzysztof Dąda przypomina epidemię czarnej ospy, która siała zniszczenie na Dolnym Śląsku w 1963 r. - Nie było testów, środków dezynfekujących, nie mówiąc o środkach ochrony osobistej, a jednak dzięki działaniom administracyjnym zarazę stłumiono – przypomina Dąda. Kogo dziś testujemy? Dziś kierowanie na testy pod kątem Covid19 niemalże w 100% spadło na barki lekarzy pierwszego kontaktu. - Oni kierują na test osoby, u których występują wskazane objawy. My jeszcze kierujemy na testy wąską grupę osób. Zlecamy wykonanie testu osobom przyjmowanym np. do Domów Pomocy Społecznej. My zlecamy, a badania wykonują laboratoria wrocławskie. Wciąż jest obowiązek kwarantanny w przypadku osób, które miały styczność z osobą chorą lub podejrzewaną o zakażenie, ale nie mają już te osoby robionych testów pod kątem zakażenia koronawirusem – przypomina kierownik z kłodzkiego sanepidu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy