Reklama

Program powszechnej nauki jazdy na nartach „Snow Adventure ”

Opublikowano:
Autor:

Program powszechnej nauki jazdy na nartach „Snow Adventure ” - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od stycznia 2017 roku Stowarzyszenie „Hejszowina” Radków, w porozumieniu z Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Radkowie rozpoczyna realizację projektu powszechnej nauki jazdy na nartach zjazdowych pn. „Snow Adventure''

Program ten współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Celem jego jest wzrost poziomu ogólnej sprawności fizycznej uczniów, w szczególności zaś: – opanowanie podstawowych umiejętności jazdy na nartach,– wdrożenie do systematycznego uczestnictwa w zajęciach rekreacyjno- sportowych,– poprawę stanu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży wypoczywającej w górach,– poznanie piękna gór zimą. Projekt przeznaczony jest dla uczniów szkół z terenu Gminy Radków tj. Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Ścinawce Średniej, Zespołu Szkół w Radkowie, Szkoły Podstawowej w Wambierzycach, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ścinawce Dolnej. Swoim zakresem obejmie uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum. Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne ( organizator zapewnia transport, sprzęt narciarski na czas nauki: narty ,buty, kije, kaski, karnety na wyciągi oraz naukę z instruktorem). Rozpoczęcie projektu planuje się na styczeń, a jego zakończenie na marzec 2017r. W projekcie weźmie udział łącznie 40 uczniów, którzy nigdy wcześniej nie uczyli się jazdy na nartach zjazdowych. Nauka odbywać się będzie w Zieleńcu po zajęciach lekcyjnych w godzinach 17.00 – 20.00. Zajęcia na stoku prowadzone będą przez wykwalifikowaną kadrę instruktorów jazdy na nartach. Ponadto opiekę nad dziećmi podczas wyjazdów sprawować będą osoby dorosłe w ramach wolontariatu. Doświadczenie, umiejętności, wiedza i zaangażowanie instruktorów gwarantują osiągnięcie zakładanych celów przy realizacji tego projektu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy