Reklama

Przez Covida nie pograją?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: foto: ilustracyjne pixabay.com

Przez Covida nie pograją? - Zdjęcie główne

foto foto: ilustracyjne pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości To może być pierwszy od trzech lat rok, kiedy w Szkole Podstawowej nr 7 w dzielnicy Słupiec nie będzie klasy sportowej. Przyczyną jest oczywiście pandemia koronawirusa.

Pierwsza klasa sportowa, czyli z rozszerzonymi zajęciami w-f w noworudzkiej podstawówce powstała trzy lata temu. Dziewczyny grały w niej w piłkę siatkową, a chłopcy w piłkę nożną. - Od tej pory co roku mamy po jednej klasie. Jest zainteresowanie - ocenia Jarosław Przybył, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 w Nowej Rudzie. W zeszłym roku w klasie było ok. 24 uczniów. Połowę stanowiły dziewczyny i połowę chłopcy. W tym roku od września nie ma pewności, że klasa sportowa powstanie. - Planując rok szkolny muszę zawrzeć powstanie takiej klasy w arkuszu organizacyjnym w maju. Covid pomieszał nam szyki. Może nie będzie klasy sportowej, a połączymy lekcje wychowania fizycznego poszczególnym poziomom. Ciężko powiedzieć - przyznaje Przybył. Uczniowie klasy sportowej mają nie 4 jak normalnie, a 6 godzin zajęć sportowych z podziałem na grupy. Natomiast popołudniami mają oprócz wychowania fizycznego w szkole, również treningi w klubie sportowym. - W-Fu mają 6 godzin, do tego minimum 4 godziny treningu, więc mają około 10 godzin zajęć połączonych szkoła + klub - ocenia dyrektor słupieckiej podstawówki. Będziemy mieli mistrzów? - To takie wróżenie z fusów. Na pewno uczniowie mają stworzone warunki do tego, żeby rozwijać zainteresowania i być może na przykład któryś z chłopców skończy podstawówkę w Słupcu, pójdzie do średniej szkoły i dalej będzie grał. Bym sobie tego życzył – twierdzi dyrektor Przybył.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy