Reklama

Radków. Rozpoczął się remont nad Zalewem. Do kiedy potrwa?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fb - Gmina Radków

Radków. Rozpoczął się remont nad Zalewem. Do kiedy potrwa? - Zdjęcie główne

Radków: Na tę inwestycję mieszkańcy czekali od lat, ostatni duży remont miał miejsce w 2006 roku. | foto Fb - Gmina Radków

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Radków poinformowała o rozpoczęciu prac związanych z przebudową zalewu. Pewne jest, że w tym sezonie mieszkańcy oraz turyści nie skorzystają z kąpieliska. Do kiedy potrwa remont?

Radków. Dwa miesiące temu informowaliśmy o planach związanych z remontem zalewu w Radkowie, który będzie kosztował kilka milionów złotych. Na tę inwestycję mieszkańcy czekali od lat, ostatni duży remont miał miejsce w 2006 roku.

Wymienione zostaną dno i mury. Woda będzie miała zupełnie inny przebieg. Brzegi zostaną odmulone. Wyremontowana i zmieniona będzie promenada. Przy kąpielisku wybudowane zostaną różnego rodzaju atrakcje wodne, kurtyny itd. Woda będzie jeszcze czystsza niż teraz. Wody opadowe zaś będą zbierane do oddzielnego kolektora. Mam nadzieję, że remont uszy jeszcze w tym roku 
- mówi w lutym Jan Bednarczyk, burmistrz Radkowa.

Umowa podpisana, remont rusza

Wczoraj gmina Radków poinformowała o podpisaniu umowy z wykonawcą. W komunikacie czytamy: W okresie od 26 kwietnia 2022 r. do lipca 2023 r. na terenie radkowskiego zalewu prowadzone będą prace budowlane. 

W związku z remontem kąpielisko będzie nieczynne (zostanie opróżnione z wody),  w pozostałej części zalewu znacząco zostanie obniżony poziom wody, celem częściowego wyczyszczenia dna zbiornika, a część terenu przylegającego do kąpieliska zostanie wygrodzona, ponieważ stanowić będzie plac budowy.

Mależy liczyć się z czasowymi utrudnieniami w transporcie oraz niedogodnościami wynikającymi z hałasu na placu budowy. Prosimy o wyrozumiałość i podejście ze zrozumieniem do zaistniałej sytuacji. Po zakończeniu inwestycji kąpielisko przy zalewie będzie obiektem nowoczesnym, bogatym w atrakcje, dostosowanym do potrzeb rodzin z dziećmi
- informuje gmina. 

Przeczytaj również: 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy