Reklama

Radków. Strażacy z OSP mają nowy samochód [zdjęcia]

Opublikowano: pt, 29 kwi 2022 07:57
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Strażacy z OSP Radków mają „nowy” używany samochód ratowniczo-gaśniczy marki Renault. Miała być uroczystość, niestety chwilę przed jej rozpoczęciem dwa samochody pożarnicze z obsadą musiały wyjechać do akcji.

Radków. W miniony czwartek w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Nowej Rudzie odbyło się przekazanie samochodu pożarniczego marki Renault strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Radkowie. Średni samochód ratowniczo gaśniczy przez 16 lat był użytkowany przez zawodowych strażaków z Nowej Rudy. 

Mamy już 8-letniego MANa, także przekazany nam Renault będzie dodatkowym pojazdem i zastąpi ponad 20-letniego Volkswagena T4, który zostanie wycofany ze służby
- mówi prezes OSP w Radkowie Mieczysław Florczak.

Jak tłumaczy dowódca JRG w Nowej Rudzie, Piotr Ogielski, jednostki Państwowej Straży Pożarnej, które mają sprzęt starszy, niż 15 lat, przekazują go jednostką OSP. Dowódca zapewnia, że pojazd, przekazywany do OSP Radków jest sprawny technicznie i w każdej chwili może być użyty do akcji:

Chodzi o to, żeby nie angażować gmin w inwestycje dużych pieniędzy na zakup samochodów dla OSP. 

OSP z Gminy Radków są dobrze wyposażone

Burmistrz Radkowa, Jan Bednarczyk, przekonuje, że flota samochodów pożarniczych OSP w gminie jest w 50% bardzo nowoczesna.

Ścinawka Dolna ma nowy Renault kupiony na przełomie tego roku i uzupełniający samochód marki Mercedes. Radków ma tego Renaulta, którego pozyskujemy dzięki komendantowi powiatowemu Rafałowi Chorzewskiemu i ma kilkuletniego MANai pomocniczo na małe pożary ma nissana.

Ścinawka Średnia czeka w tej chwili na lekki samochód, który dzięki dotacji 206 tys. zł i naszym wkładzie 240 tys. zł w tym roku kupimy. Jest tam już kilkuletni MAN. OSP Wambierzyce mają Stara w dobrym stanie i to im wystarcza. Tłumaczów i Ratno mają nowe Mercedesy z zasobnikami 1000 litrów wody
- wylicza Bednarczyk.

Burmistrz uważa, że baza pojazdów ratowniczo- gaśniczych jest bardzo dobra powyżej średniej. Podobnie jest z zapleczem technicznym.

Wszędzie mamy nowe obiekty. Teraz oddamy Tłumaczów, później przyjdzie czas na Ratno. Jeż już pozwolenie na budowę remizy, tylko tamtejsi druhowie muszą się trochę sprężyć
- dodaje. 

Zdaniem Rafała Chorzewskiego, Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej, w Kłodzku przekazanie tego pojazdu do OSP KSRG Radków wpłynie na poprawę bezpieczeństwa nie tylko na terenie gminy Radków. 

Uroczystość przerwał wypadek

W planach była mała uroczystość związana z przekazaniem samochodu. Niestety okazało się, że w Ścinawce Średniej doszło do wypadku drogowego i dwie sekcje musiały do niego wyjechać.

Burmistrz Radkowa Jan Bednarczyk oraz prezes OSP KSRG Radków Mieczysław Florczak w podziękowaniu za przekazany samochód obdarowali Komendanta Powiatowego PSP w Kłodzku oraz dowódcę JRG w Nowej Rudzie symbolicznymi pamiątkowymi tabliczkami. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy