Reklama

Radny kontra dyrektor

Opublikowano: pt, 13 gru 2019 00:00
Autor: | Zdjęcie: foto: pixabay.com

Radny kontra dyrektor - Zdjęcie główne

foto foto: pixabay.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Niemożliwy wjazd i utrudniony zjazd. Pilna potrzeba remontu i obawy mieszkańców przed zimą. Tak wygląda sytuacja w Dzikowcu.

Już teraz potrzebny jest remont drogi powiatowej Dzikowiec – Podlesie. - Przy budynku nr 133 niemożliwy stał się wjazd mieszkańców na swoją posesję przez most do niej prowadzący, ze względu na obniżenie korpusu drogi - grzmi Paweł Szafran, radny powiatowy. - W okolicy budynku nr 149 zjazd z drogi gminnej na drogę powiatową jest mocno utrudniony. Z pisma, które otrzymałem od Zarządu Dróg Powiatowych wynika, że remont cząstkowy tej drogi powiatowej został wykonany 4 kwietnia. Jednak wspomniane problemy nie zostały wyeliminowane - twierdzi Szafran. To nie jedyne problemy mieszkańców. Ludzie boją się zimy, bo jak mówią w ubiegłym roku kłodzkiemu Zarządowi Dróg Powiatowych wiele można było zarzucić w kwestii odśnieżania drogi Dzikowiec-Podlesie. - Z informacji uzyskanych od mieszkańców wynika, iż w poprzednim okresie zimowym Zarząd Dróg Powiatowych odpowiedzialny za odśnieżanie drogi nie wywiązywał się w pełni z tego obowiązku. Odśnieżanie odbywało się sprzętem, który nie był w stanie wjechać w zniszczony rejon drogi - ocenia Paweł Szafran. Radny chce zatem, aby zabezpieczono taki sprzęt do odśnieżania, którym będzie można odśnieżyć zniszczony odcinek drogi powiatowej. Nie ma kasy, nie ma remontu - Poprawę stanu technicznego drogi można osiągnąć wyłącznie poprzez jej przebudowę. Z uwagi na ograniczony budżet, jakim dysponuje Powiat Kłodzki, nie ma możliwości w roku bieżącym wykonania przebudowy tego odcinka drogi – odpowiada Szafranowi, Stanisław Sijka, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Kłodzku. - Droga została ujęta w protokole komisji samorządowej ds. szacowania szkód w infrastrukturze powiatowej spowodowanych przez nawalne opady deszczu, które wystąpiły w dniach 15-23 maja - zapewnia Sijka. Oznacza to, że po pozytywnej jego weryfi kacji przez Komisję Wojewódzką możliwe będzie w przyszłości pozyskanie funduszy na przebudowę drogi z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na usuwanie klęsk żywiołowych. Kiedy? Nie wiadomo. Utrudniony zjazd? Wina gminy Jest też druga strona tej sprawy. - Utrudnienia na zjeździe z drogi powiatowej na drogę gminną w okolicy budynku Dzikowiec 149 wynikają z tego, że gmina Nowa Ruda prowadząc w 2018 r. przebudowę drogi gminnej nie wykonała odpowiedniego włączenia do drogi powiatowej - przypomina dyrektor Sijka. W kwestii zimowego odśnieżania Sijka podkreśla, że Zarząd Dróg Powiatowych dysponował i dysponuje odpowiednim sprzętem do zimowego utrzymania drogi i w pełni wywiązywał się ze swoich obowiązków

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy