Reklama

Polanica-Zdrój zajęła pierwsze miejsce w ważnym rankingu, jak inne gminy?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: materiały prasowe

Polanica-Zdrój zajęła pierwsze miejsce w ważnym rankingu, jak inne gminy? - Zdjęcie główne

Ranking Finansowy Samorządu Terytorialnego za 2021 rok | foto materiały prasowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Forum Ekonomiczne zaprezentowało najnowszy „Ranking Finansowy Samorządu Terytorialnego w Polsce 2021”. Polanica-Zdrój zajęła pierwsze miejsce w kategorii gmin miejskich.

Polanica-Zdrój. W zestawieniu przygotowanym przez Katedrę Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Polanica-Zdrój znalazła się na pierwszym miejscu w kategorii gmin miejskich. Ranking skupia się na analizie sytuacji finansowej gmin oraz powiatów w Polsce.

W rankingu uwzględniono: udział dochodów własnych w dochodach ogółem, relację nadwyżki operacyjnej do dochodów ogółem. udział wydatków inwestycyjnych w wydatkach ogółem, obciążenie wydatków bieżących wydatkami na wynagrodzenia i pochodne od wynagrodzeń, udział środków europejskich w wydatkach ogółem, relację zobowiązań do dochodów ogółem oraz udział podatku dochodowego od osób fizycznych w dochodach bieżących.

W 2020 roku było to piąte miejsce, awans jest więc znaczący. Cieszy to tym bardziej, że ubiegłe lata naznaczone były kryzysem pandemicznym. Mam nadzieję, że uda się utrzymać 1 miejsce w kolejnych latach i w dalszym ciągu kondycja finansowa gminy będzie satysfakcjonująca
- mówi Mateusz Jellin, burmistrz Polanicy-Zdroju.

Ranking Finansowy Samorządu Terytorialnego w Polsce - Powiat Kłodzki

Sprawdziliśmy na których miejscach w rankingu znalazły się pozostałe gminy w naszym powiecie. 

  • W kategorii gmin wiejskich na 1533 gmin, gmina Lewin Kłodzki zajęła 324 miejsce, gmina Nowa Ruda - 449 miejsce, gmina Kłodzko- 1 057 miejsce.
  • W kategorii gmin miejskich na 236 gmin, gmina Kłodzko zajęła 113 miejsce, gmina Nowa Ruda - 161 miejsce, gmina Kudowa Zdrój - 185 miejsce, gmina Duszniki-Zdrój - 207 miejsce.
  • W kategorii gmin miejsko-wiejskich na 642 gminy, gmina Stronie Śląskie zajęła 30 miejsce, gmina Szczytna - 97 miejsce,  gmina Bystrzyca Kłodzka - 107 miejsce, gmina Lądek-Zdrój - 305 miejsce, gmina Radków - 330 miejsce, gmina Międzylesie - 373 miejsce.
Jeśli chodzi o powiaty, na 314 powiatów ziemskich, powiat kłodzki zajął 197. w rankingu.

Przeczytaj również: 

Artykuł pochodzi z portalu klodzko24.eu. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy